Facebook zapowiada zmiany w polityce dotyczącej usuwania kontrowersyjnych treści publikowanych w serwisie. Każdy z użytkowników będzie miał możliwość odwołania się od usunięcia zamieszczonego przez niego tekstu, filmy czy też zdjęcia. Decyzja w sprawie ma być podejmowana do 24 godzin.

Marketing, Bezpieczeństwo • 24.04.2018

Konta pocztowe na Gmail rozsyłały spam
Wielu użytkowników popularnej usługi pocztowej Google zauważyło po ostatnim weekendzie, że ich własne skrzynki pocztowe rozsyłały spam na nieznane im adresy. Google uspokaja – to nie włamanie, a jedynie kampania spamowa wykorzystująca luki w zabezpieczeniach.
Aktywna obecność na rynku e-commerce to umiejętność ciągłego dostosowywania się do potrzeb konsumentów – pomocne są w tym nowe formuły sprzedaży. Po m-commerce i omnichannel przyszedł czas na kolejną rewolucję, którą do sklepów internetowych wprowadzą asystenci głosowi.

Marketing • 19.04.2018

Ile kosztuje dobry programista?
Według raportu „Wskaźniki HR dla branży IT” wskaźnik rotacji dla specjalistów IT jest wyższy niż ogólnopolski, a na pracownika przypada aż rok stażu mniej niż w wyniku ogólnokrajowym. Rynek pracy IT to od kilku lat rynek pracownika, a duża rotacja i straty poniesione z braku specjalisty na stanowisku to jedno z największych wyzwań stojących przed firmami technologicznymi.
Globalny potentat jest autorem narzędzia o nazwie Funding Choices, które umożliwia wydawcom internetowym skuteczną walkę z adblockerami. Teraz z tego narzędzia mogą korzystać media w 31 krajach świata, w tym w Polsce.
W związku z wejściem unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych (RODO) przedsiębiorców prowadzących sklep internetowy czeka szereg zmian w prowadzonej działalności. Jednym z obowiązków jest wykazanie, że zgoda na przetwarzanie danych osobowych została prawidłowo udzielona, a przedsiębiorca może legalnie przetwarzać dane osobowe. Pytanie tylko czy silnik sklepu jest na to gotowy?
Na Allegro.pl wprowadzono możliwość wykupienia ubezpieczenia nabywanych urządzeń RTV i AGD. Polisy, świadczone przez PZU, będą obowiązywały przez 3 lub 5 lat od wygaśnięcia gwarancji producentów.
Ze zleconych przez eBay i przeprowadzonych przez firmę Kantar Millward Brown badań wynika, że polscy użytkownicy tej platformy sprzedażowej zakupili w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku o 30% więcej sprzętu elektronicznego niż w roku ubiegłym. Nasi rodacy najczęściej zamawiali laptopy, telefony i akcesoria komórkowe – od sprzedawców przede wszystkim z Europy i Azji.
11 kwietnia 2018 r. szefa Facebooka złoży oficjalne zeznania przed Komisją ds. energii i handlu Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu w sprawie afery Cambridge Analytica. Tego samego dnia nastąpi akcja bojkotu Facebooka i pozostałych należących do serwisu aplikacji.
Na tle afer związanych z ochroną prywatności swoich użytkowników Facebook decyduje się na kolejne kroki mające odbudować jego wiarygodność. Opcja wyszukiwania użytkowników po numerach telefonów i adresach e-mail została usunięta – była wykorzystywana do szpiegowania.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno