Portal bezpiecznego e-biznesu

Jak działa lokata bez konta? Praktyczny poradnik

 Jak działa lokata bez konta? Praktyczny poradnik

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Lokaty bankowe są jednymi z najbardziej bezpiecznych metod oszczędzania i pomnażania kapitału. Jednakże potencjalny zysk z odsetek uzależniony jest od wyboru lokaty, zwłaszcza, że rynek bankowy oferuje wiele rodzajów lokat od jednodniowych po 36-miesięczne, z różnym oprocentowaniem.

Jak działa lokata bez konta? Praktyczny poradnik

Poszukując lokaty bankowej najlepiej dopasowanej pod kątem warunków, warto korzystać z narzędzia, jakim jest ranking lokat, dostępnego na przykład na portalu https://polakoszczedza.pl/najlepsze-lokaty-ranking-lokat-bankowych/

Koncentruje on w jednym miejscu wiele propozycji, pozwalając na szczegółowe porównanie wielu ofert i dopasowanie produktu spełniającego wszelkie kryteria. Umożliwia bowiem szczegółową analizę pod kątem wysokości oprocentowania, terminu lokaty, wymaganej do zdeponowania kwoty i ewentualnych warunków dodatkowych, takich jak potencjalny wymóg otworzenia rachunku osobistego.

Lokata bez konta- na czym polega?

Założenie i uruchomienie indywidualnego konta bankowego jest często spotykanym warunkiem umożliwiającym otworzenie lokaty w danym banku. Jednakże wiele instytucji bankowych udostępnia wysoko oprocentowane lokaty bez konieczności otwierania rachunku osobistego.

Mechanizm działania lokaty jest bardzo prosty. Klient deponuje środki finansowe w wybranym banku na określony czas. Po zakończeniu lokaty bank wypłaca zdeponowany kapitał wraz z odsetkami na rachunek osobisty Klienta w jego banku macierzystym.

Jak założyć lokatę przez internet

W przypadku lokat bez konta wystarczy wypełnić specjalny wniosek dostępny na stronie www danego banku i podać w nim dane osobowe, adresowe i kontaktowe oraz numer rachunku osobistego w swoim banku celem wypłaty kapitału wraz z odsetkami po zakończeniu lokaty.

Lokata i konto oszczędnościowe- podstawowe różnice

Podstawową różnicą pomiędzy lokatą a kontem oszczędnościowym jest czas zamrożenia środków finansowych. W przypadku lokat warunkiem uzyskania wynagrodzenia w postaci odsetek jest zdeponowanie środków na określony czas bez ich wcześniejszego wypłacania.

Natomiast konta oszczędnościowe zakładane są z reguły na czas nieokreślony jako konta dodatkowe przy rachunku rozliczeniowym. Umożliwiają one bezpłatne wypłaty w dowolnym momencie w ilości miesięcznej określonej regulaminem danego banku, oczywiście bez utraty odsetek.

Uruchomienie lokaty polega na jednorazowej wpłacie określonej kwoty i zamrożenie jej na określony czas. Przy koncie oszczędnościowym wpłaty na rachunek nie są niczym ograniczone i mogą być dokonywane w dowolnym momencie i dowolnej wysokości.

Gwarancja BFG

BFG, czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny jest instytucją, która poręcza i zabezpiecza depozyty bankowe w Polsce. Działa on na podstawie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Oprócz gwarantowania depozytów bankowych nadzoruje stabilność krajowego systemu finansowego, dokonuje kontroli nadzorowanych instytucji objętych systemem gwarantowania, przeprowadza przymusowe restrukturyzacje instytucji bankowych zagrożonych upadkiem i udziela zwrotnej pomocy finansowej podmiotom objętym restrukturyzacją.

Depozyty bankowe podlegają ochronie z BFG do kwoty 100 00 EURO jako równowartości wypłacanej w złotych.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułDigital Services Act – pozytywna strona nowej regulacji Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się