Bezpieczeństwo • 26.08.2016

Spada skuteczność hakerów w Polsce
Jak wynika z raportu firmy Check Point dotyczącego aktywności cyberprzestępców w sieci, aż o 26% spadła skuteczność ataków hakerskich na polskie firmy i o 5 % liczby aktywnych ataków typu malware. Jednak, jak podkreślają eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa, nie możemy na razie mówić o trwałym trendzie.
Chcemy kupić nowe obuwie sportowe. W związku z tym, wpisujemy odpowiednią frazę w wyszukiwarce i szukamy butów. Po godzinie przeglądania ofert różnych sklepów sportowych, znajdujemy to czego szukaliśmy i kupujemy. Następnie odwiedzamy swojego Facebooka, a obok naszego zdjęcia profilowego czytamy sponsorowane reklamy. Proponowane reklamy nie dotyczą jednak obuwia, tylko odzieży sportowej oraz innych akcesoriów z tym obuwiem związanym, a oferta jest kierowana przez sklep który jest 2 km od naszego miejsca zamieszkania. W jaki sposób reklama potrafi być, aż tak stargetowana? Jakie dane zbiera na nasz temat Facebook?

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.08.2016

Walka z piractwem po indyjsku
Rząd Indii podjął decyzję o zablokowaniu stron torrentowych. Internauci, którzy odwiedzali takie strony, otrzymali ostrzeżenie, że pobranie plików chronionych prawem autorskim, może ich słono kosztować.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 12.08.2016

Zagrożone urządzenia z Androidem!
Eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa poinformowali - podczas konferencji DefCon 24, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Las Vegas - o istnieniu czterech dziur w sterownikach dla chipsetów Qualcomma przeznaczonych dla Androida. Qualcomm jest głównym dostawcą chipsetów LTE. Do niego należy 65% tego rynku, co oznacza, że problem może dotyczyć nawet 900 milionów smartfonów i tabletów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.08.2016

Poradnik wakacyjny: Ze smartfonem na wakacjach
Smartfon jako nieodzowna część naszej codzienności, chętnie wybiera się z Nami także na wakacje. Jak mądrze z niego korzystać, abyśmy nie doznali szoku, otrzymując rachunek za korzystanie z niego ?

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.08.2016

Do monitora też można się włamać!
Niemożliwe? A jednak tak. Dwaj eksperci do spraw bezpieczeństwa, którzy wzięli udział w konferencji DEF CON - Ang Cui i Jatin Kataria zatrudnieni w firmie Red Balloon Security - zaprezentowali narzędzie, które pozwala manipulować pikselami wyświetlanymi przez podłączony do komputera monitor.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 08.08.2016

Bitcoiny o wartości 63,7 mln dolarów wykradzione przez hakerów
Niedawno miało miejsce włamanie do giełdy Bitfinex zajmującej się handlem Bitcoinem. Mimo, iż giełda zajmuje się obrotem różnymi walutami, to uwaga cyber-włamywaczy skupiła się na bitcoinach. Hakerzy skradli środki o wartości około 250 mln złotych.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 05.08.2016

Yahoo walczy z trollami!
Yahoo tworzy narzędzie, którego celem będzie eliminacja internetowych cyberprześladowców oraz trolli, a więc internautów którym jedynym celem jest szkodzenie innym, poprzez częste ataki słowne, kpiny oraz inne szkodliwe działania.
Jak podają źródła internetowe specjaliści Doctor Web odkryli w platformie Google Play trojana. Wirus ten powoduje wyświetlanie drażniących reklamy oraz wykrada dane użytkowników. Już ponad 150 aplikacji dostępnych dla systemu Android zostało zainfekowanych, a zostały pobrane przez ponad 2,8 miliona użytkowników.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 03.08.2016

Bezprzewodowe klawiatury na celowniku hakerów
Do zdobywania danych wykorzystuje się liczne metody. Hakerzy jednak najczęściej używają malware i trojanów wykradających informację. Rzadko jednak wspomina się, iż do tego celu mogą również służyć bezprzewodowe akcesoria, np klawiatury, który są podstawowym elementem wyposażenia komputerów czy telewizorów typu smart tv.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno