Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.06.2017

Ile wie o Tobie Facebook?
Na największym serwisie społecznościowym jest blisko 2 miliardy kont, a więc ok 1/3 ludzi na świecie posiada konto na Facebooku. Jednak tylko niewielka grupa użytkowników serwisu, zdaje sobie sprawę jakie informacje serwis zbiera na ich temat, a przecież to właśnie dzięki tym informacjom Facebook zarabia!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 15.06.2017

e-papieros może zostać użyty do zainfekowania komputera
Jak informują i po raz kolejny ostrzegają eksperci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, e-papieros może zostać użyty w celu włamania się do komputera!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 13.06.2017

UOKIK ostrzega przed oszukańczymi serwisami pożyczkowymi!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) wydał ostrzeżenie przed firmą IP Group Roberta Kałuży - zarejestrowaną przy ul. Powstańców Śląskich 21 w Rybniku. Firma wyłudza pieniądze od osób, które chcą wziąć pożyczkę za pośrednictwem jednego z serwisów internetowych należących do firmy. UOKiK zablokował już ponad 20 stron prowadzonych przez przedsiębiorcę.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.06.2017

Producenci Wiedźmina ofiarą cyberataku
CD Projekt Red znany m.in. z produkcji Wiedźmina, polski wytwórca gier komputerowych stał się ofiarą cyberataku hakerskiego.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 02.06.2017

Wyłączenie Internetu etiopskim sposobem na przecieki danych
Jak poradzić sobie z ogólnokrajowym problemem wycieku poufnych danych w czasie trwania egzaminów państwowych? Władze Etiopii znalazły niecodzienny sposób i postanowiły czasowo odciąć dostęp do Internetu mieszkańcom swojego kraju. Wszystkim.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 01.06.2017

Oszust matrymonialny w sieci
Korzystanie z portali randkowych, które stały się swoistym następcą dawniejszych biur matrymonialnych, jest zjawiskiem powszechnym i bardzo popularnym. Nawiązywanie nowych znajomości w sieci może rodzić wiele emocji, tych pozytywnych oraz niestety również negatywnych. Wchodząc w świat internetowych randek należy zawsze mieć na uwadze określone zasady bezpieczeństwa aktywności w sieci. Dzięki kilku prostym regułom nawiązywanie nowych relacji i znajomości będzie nie tylko pewniejsze, ale przede wszystkim uchroni nas przed wieloma zagrożeniami czyhającymi w cyberprzestrzeni.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 31.05.2017

Internauci chętnie udostępniają prywatne informacje w sieci
Jak wynika z badań, przeważająca większość osób, bo aż 93%, udostępnia swoje dane w sieci. Aż 70% badanych użytkowników zamieszcza zdjęcia i filmy swoich dzieci, natomiast 40% z nich udostępnia prywatne i poufne filmy oraz zdjęcia innych osób. W lekkomyślnym udostępnianiu danych osobistych nieznajomym przodują przedstawiciele młodego pokolenia. Niestety internauci dość nieuważnie, a czasami wręcz lekkomyślnie pozwalają na dostęp do danych i informacji o nich.
Od takiego zdania może się zacząć próba kradzieży Twoich pieniędzy. Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy od internautów. Za pośrednictwem fałszywych stron oraz z użyciem historii Twojej komunikacji oszuści są w stanie podszyć się pod Twoich znajomych.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 31.05.2017

Czy 1 lipca Polacy stracą dostęp do Facebooka?
1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy hazardowej, wprowadzająca monopol Państwa na organizację gier hazardowych w Internecie. Jeżeli dany podmiot będzie po tym terminie oferował usługi hazardowe w sieci, będzie zagrożony karą finansową oraz dodatkowo wpisany do rejestru domen działających niezgodnie z powołaną ustawą.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 29.05.2017

Cyberatak WannaCry jednak z Chin
Zgodnie z przeprowadzoną przez specjalistów, analizą lingwistyczną, autorzy wirusa internetowego WannaCry, który został użyty do serii cyberataków na komputery w 150 krajach na całym świecie, prawdopodobnie pochodzą z południowych Chin. Hakerzy mogą pochodzić również z Hongkongu, Tajwanu lub Singapuru. Pierwotnie sądzono, że to Korea Północna jest odpowiedzialna za przeprowadzone w maju ataki. Sprawców zdradziło jedno słowo, o czym poniżej.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno