Prawo, Bezpieczeństwo • 27.06.2017

Uwaga na fałszywe wiadomości o kontroli GIODO!
Uważaj na wiadomości e-mail zawierające złośliwe oprogramowanie. Tym razem cyberoszuści podszywają się pod GIODO.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 26.06.2017

Korzystasz z aplikacji S-Sugest na smartfonie Samsunga? Uważaj!
Starsze smartfony Samsunga mogą nie być bezpieczne. Przeczytaj dlaczego.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 26.06.2017

Fałszywe informacje zalewają Internet!
Specjalistyczne usługi na rynku fałszywych informacji są ogólnodostępne. I nie chodzi już tylko o nieprawdziwe wpisy w mediach społecznościowych. Sprawdź, co jeszcze oferują cyberpropagandyści!

Aktualności, Bezpieczeństwo • 23.06.2017

Polki wykluczone cyfrowo
W maju br. na zlecenie Aasa Polska zostało przeprowadzone przez Kantar Public badanie na ogólnopolskiej grupie 1000 Polek w wieku 45-70 lat wykluczonych cyfrowo lub korzystających z internetu w małym stopniu (kilka razy w miesiącu bądź rzadziej). W skali całego kraju okazuje się, że spośród 6,7 mln kobiet w tym właśnie przedziale wiekowym blisko 30 proc. z nich, czyli około 2 mln, rzadko lub w ogóle nie korzysta z internetu.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.06.2017

HBO, Netflix i inni wydawcy łączą siły w walce z piractwem
Grupa 30 nadawców telewizyjnych i producentów treści powołało do życia nową koalicję do walki z piractwem. Nowy organ nazywa się ACE (Alliance for Creativity and Entertainment) i zrzesza m.in., HBO, Netflixa oraz Twentieth Century Fox.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.06.2017

Miliardowe straty przez piractwo internetowe
W 2016 roku polska gospodarka poniosła łączne straty z tytułu piractwa w sieci w kwocie ponad 3 miliardów złotych. W tym należy uwzględnić straty Skarbu Państwa rzędu 836 milionów złotych. Dane te wynikają z raportu firmy doradczej Deloitte.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.06.2017

Ile wie o Tobie Facebook?
Na największym serwisie społecznościowym jest blisko 2 miliardy kont, a więc ok 1/3 ludzi na świecie posiada konto na Facebooku. Jednak tylko niewielka grupa użytkowników serwisu, zdaje sobie sprawę jakie informacje serwis zbiera na ich temat, a przecież to właśnie dzięki tym informacjom Facebook zarabia!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 15.06.2017

e-papieros może zostać użyty do zainfekowania komputera
Jak informują i po raz kolejny ostrzegają eksperci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, e-papieros może zostać użyty w celu włamania się do komputera!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 13.06.2017

UOKIK ostrzega przed oszukańczymi serwisami pożyczkowymi!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) wydał ostrzeżenie przed firmą IP Group Roberta Kałuży - zarejestrowaną przy ul. Powstańców Śląskich 21 w Rybniku. Firma wyłudza pieniądze od osób, które chcą wziąć pożyczkę za pośrednictwem jednego z serwisów internetowych należących do firmy. UOKiK zablokował już ponad 20 stron prowadzonych przez przedsiębiorcę.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.06.2017

Producenci Wiedźmina ofiarą cyberataku
CD Projekt Red znany m.in. z produkcji Wiedźmina, polski wytwórca gier komputerowych stał się ofiarą cyberataku hakerskiego.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno