Bezpieczeństwo • 30.04.2018

3 maja – Światowy Dzień Hasła
Światowy Dzień Hasła obchodzony jest od 2013 roku i przypada zawsze w pierwszy czwartek maja. Skuteczne hasło to ważne zabezpieczenie przed dostępem niepowołanych osób trzecich do usług online. Przedstawiamy przydatne informacje, które pomogą podnieść bezpieczeństwo kont i haseł!
Jak informuje serwis zajmujący się cyberbezpieczeństwem – Zaufana Trzecia Strona, doszło do nowego ataku phishingowego na konta Allegro. Na skrzynki pocztowe użytkowników rozsyłana jest wiadomość o rzekomym zablokowaniu możliwości sprzedaży przez serwis aukcyjny.

Bezpieczeństwo • 25.04.2018

Ciężki wypoczynek bez WiFI?
Majówka - odpoczynek od pracy i nie tylko. Wykorzystaj ten czas jak najlepiej i odetnij się od rzeczywistości. Także tej wirtualnej.
Pamiętacie, że amerykański Wiceprezydent bał się, że hakerzy wyłączą jego rozrusznik serca?

Bezpieczeństwo, Aktualności • 24.04.2018

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: xkomp.net
Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika i postanowiliśmy do sprawdzić.

Marketing, Bezpieczeństwo • 24.04.2018

Konta pocztowe na Gmail rozsyłały spam
Wielu użytkowników popularnej usługi pocztowej Google zauważyło po ostatnim weekendzie, że ich własne skrzynki pocztowe rozsyłały spam na nieznane im adresy. Google uspokaja – to nie włamanie, a jedynie kampania spamowa wykorzystująca luki w zabezpieczeniach.
Gigant z Redmond zamierza ułatwić i przyspieszyć proces logowania się do systemu Windows 10. W kompilacji tego systemu o nazwie Hello możliwe będzie korzystanie z klucza FIDO2 Security.
Informację o sklepie, a nawet sklepach, otrzymaliśmy od naszego czytelnika, który wskazał w/w sklep oraz kilka bliźniaczych stron.

Bezpieczeństwo • 20.04.2018

Luka w odpornym na ataki systemie Windows 10 S
System Windows 10 S to specjalna konfiguracja systemu Windows 10 Pro, która ze względu na bezpieczeństwo ma obsługiwać tylko aplikacje z Microsoft Store. Specjaliści z Google odkryli jednak sposób na obejście zabezpieczeń i uruchomienie w systemie złośliwych aplikacji.

Bezpieczeństwo • 20.04.2018

Polski haker Thomas złapany!
Polski cyberprzestępca, działający pod pseudonimem Thomas, siedzi w areszcie. Został złapany po skutecznej współpracy prokuratury oraz CERT Polska.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno