Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.06.2018

Jak chronić swoje dane osobowe podczas wakacji
Okres wakacyjny to czas wzmożonej aktywności pozazawodowej. Wiąże się to z podejmowaniem szeregu działań, które mają zapewnić nam wygodny odpoczynek, regenerację sił i miłe wspomnienia. Pamiętajmy, by na każdym wakacyjnym etapie odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo swoich danych osobowych.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 15.06.2018

Wyciek danych kilkunastu tysięcy klientów sieci Play
W sieci pojawiła opublikowana przez nieznanego sprawcę baza danych klientów sieci Play. Sprawca posłużył się w tym celu serwisem wykop.pl.
Do groźnego wycieku danych abonentów doszło podczas migracji systemów przeprowadzonej przez HRD.pl, markę firmy CONSULTING SERVICE sp. z o.o., pośredniczącej w rejestracji domen. Skala problemu jest poważna, ponieważ CONSULTING SERVICE sp. z o.o. w samym tylko rejestrze .pl posiada ponad 130 tys. abonentów, obsługując ponad 275 tys. nazw domen.
Niezliczonej ilości urządzeń z Androidem grożą ataki po tym, jak zostaną dostarczone z niezabezpieczonym krytycznym lewym portem.
Chiny zyskały dostęp do zastrzeżonych informacji dotyczących projektów Marynarki Stanów Zjednoczonych. Stało się to na wskutek cyberataku na nieokreślonego kontraktora marynarki.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 13.06.2018

Międzynarodowa szajka wyłudzaczy rozbita
FBI poinformowało o sukcesie akcji o kryptonimie WireWire. Rozbita została międzynarodowa szajka przestępców wyłudzających od ofiar pieniądze za pomocą korespondencji e-mail.
Po tym jak strona internetowa Ticketfly została zdjęta z sieci z powodu cyberincydentu, firma wystosowała oświadczenie, iż ponad 27 milionów kont klientów może być zagrożonych. Ticketfly wciąż ocenia rozmiar zniszczeń, ale strona już działa, po tym jak została całkowicie zamknięta na parę dni.
Przedsiębiorstwa wciąż zmagają się z atakami ransomware, phishingiem, wyciekami danych oraz innymi zagrożeniami, które narażają ich bezpieczeństwo i budżet. Większość firm ma świadomość, iż potrzeba im rozwiązania, które ochroni ich infrastruktury przed złośliwym oprogramowaniem i innymi cyberzagrożeniami.
Australijski rząd opracował przepisy mające na celu uzyskanie dostępu do zaszyfrowanych wiadomości z różnych aplikacji. Firmy technologiczne obawiają się, że stworzy to furtkę dla hakerów, którzy będą doprowadzać do exploitów szyfrowania i zagrażać bezpieczeństwu, pisze The Guardian.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 08.06.2018

Próba sprzedaży danych klientów mBanku?
Ktoś opublikował dane 1000 klientów mBanku w Internecie i przedstawił ofertę na sprzedaż 100 tys. rekordów. Bank już powiadomił swoich klientów i objął ich dodatkową ochroną.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno