Aktualności, Bezpieczeństwo • 07.09.2018

Atak na kluczowe infrastruktury w Wielkiej Brytanii jest nieuchronny?
Kluczowe infrastruktury krajowe, takie jak – m.in. – sektor energetyczny, transport publiczny, centra handlowe, rząd i resort obrony oraz usługi medyczne, zostały w ostatnich latach wielokrotnie zaatakowane. Powodem były liczne luki w zabezpieczeniach i brak szyfrowania danych.
Krytyczna luka, umożliwiająca zdalne wykonanie kodu na serwerze Facebooka, została niedawno załatana po tym, jak analityk bezpieczeństwa Daniel „Blaklis” Le Gall zgłosił ją, przedstawiając proof-of-concept (PoC).

Bezpieczeństwo, Aktualności • 05.09.2018

Niebezpieczne kody QR
Kody QR kojarzą się z nowoczesnością i prostotą. Dzięki nim bez żmudnego przepisywania adresu internetowego możemy od razu wirtualnie przenieść się w konkretne miejsce w sieci. Niestety coraz częściej wykorzystują to przestępcy.
W 2017 r. wielu ryzykantów zdobywało małe fortuny, jeżdżąc na fali Bitcoin, ale niektórzy skończyli ze łzami - ich konta zostały zhackowane, a krypto-portfele opróżnione. Chociaż możesz mieć ochotę obwiniać właściciela portfela za takie nieszczęście, to nie jest takie proste.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 04.09.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: hotokazje.com
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.
Firma Bitdefender wprowadza na rynek najnowsze wersje swoich produktów. Nowa linia bezpieczeństwa powstrzyma najbardziej wyrafinowane ataki.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 03.09.2018

Jest nadzieja na bezpieczne samochody autonomiczne
Samochody autonomiczne (bezzałogowe) wyjadą na nasze drogi wcześniej, niż wielu z nas sądzi. Natomiast ciągle otwartym problemem pozostaje ich bezpieczeństwo.
Spotify, Epic Games czy Netflix – to tylko przykłady wielkich firm, które postanowiły opuścić oficjalne kanały dystrybucji swoich aplikacji dla urządzeń mobilnych. Chodzi o uniknięcie wysokich marż opłacanych dla Google Play czy Apple Store.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 30.08.2018

Wraca oszustwo na aktywowaną usługę CentrumGier Online
O oszustwie informowaliśmy w listopadzie 2017 r. Tym razem wraca ono w nowej, udoskonalonej odsłonie. Próba wyłudzenia danych od ofiary wygląda nieco bardziej wiarygodnie niż poprzednio.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 30.08.2018

Luka Zero-Day w zabezpieczeniach systemu Windows!
Na tweeterze @SandboxEscaper została ostatnio opublikowana wiadomość o świeżo ujawnionej luce zero-day, w której autor nie kryje swojej frustracji, jaką wywołuje u niego stosowany przez Microsoft proces ujawniania błędów w oprogramowaniu.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno