Bezpieczeństwo, Aktualności • 07.04.2016

Szyfrowane wiadomości w WhatsAppie!
WhatsApp to popularna aplikacja będąca komunikatorem, z którego korzysta ponad miliard ludzi na całym świecie. Wszystkich użytkowników zaskoczyła ostatnio informacja wyświetlana podczas rozpoczynania rozmowy o ich szyfrowaniu, co oznacza, że od teraz nasze wiadomości przesyłane do znajomych będą lepiej zabezpieczone.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 05.04.2016

RTV EURO AGD nie rozdaje sprzętu za darmo! Kolejne e-oszustwo!
Kolejna akcja e-oszustów w sieci. Tym razie „pomysłodawcy” założyli na Facebooku grupę o nazwie RTV EURO AGD Rozdaje Ponad 20 Tys. Sprzętów RTV i AGD Z Rocznika 2014/2015. Jak sama nazwa wskazuje grupa podszywa się pod znaną w Polsce sieć sklepów z artykułami RTV i AGD. Oszuści kuszą użytkowników portalu obietnicą rozdania 20 tysięcy sztuk różnego rodzaju produktów. Liczba użytkowników tej strony ma już ponad 80 tysięcy członków i stale wzrasta.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 01.04.2016

IKEA ostrzega przed fałszywymi mailami!
Kolejna fala oszustw e-naciągaczy ogarnęła Internet. Tym razem przestępcy wzięli na swój cel dane osobowe klientów znanej szwedzkiej sieci sklepów z wyposażeniem domu - IKEA.
Poczta Polska ostrzega przed mailami od oszustów, którzy w wiadomościach wysyłanych do internautów informują o rzekomo nieodebranej przesyłce kurierskiej. W rzeczywistości załącznik do wiadomości to złośliwy wirus.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 23.03.2016

Zatrute maile! Jak się przed nimi ustrzec?
Każdego dnia zasypują nas setki zatrutych maili. Nadawcy tego rodzaju wiadomości, którzy najczęściej podszywają się pod powszechnie znane organizacje, tylko czekają na nasz błąd, którym jest otwarcie załącznika do wiadomości i uwolnienie zainfekowanej zawartości, która po prostu nas okrada.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.03.2016

„Mega włam do serwerowni”
Rozpoczynając działalność w sieci musisz posiadać swoją domenę oraz hosting. Jak kluczową funkcję odgrywa bezpieczny, a przede rzetelny dostawca usług hostingowych możemy się przekonać od 27 lutego 2016 r., czyli dnia kiedy przestały działać strony „zaparkowane” na serwerach serwisu 2be.pl

Bezpieczeństwo, Prawo • 04.03.2016

Jak chronić swoje hasła?
Hasło to podstawowe, a zarazem najważniejsze narzędzie bezpieczeństwa w sieci. Pozyskanie hasła za pomocą którego chronimy informacje w skrzynce mailowej czy pieniądze na koncie bankowym to główny cel e-przestępców. O czym należy pamiętać, aby bezpiecznie korzystać z sieci?

Prawo, Bezpieczeństwo • 02.03.2016

Użyłeś śmiesznej emotki? Możesz mieć problem!
Konsekwencje nieprzemyślanych wypowiedzi w sieci są doskonale znane. Niedawno wspominaliśmy o dilerze z Anglii który trafił za kratki, w związku z obrażeniem sędzi na łamach swojego profilu na Facebooku. Co jednak byłoby, gdyby wspomniany diler użył obraźliwej emotki? Czy używanie emotikonek należy traktować poważnie?
Popularny serwis aukcyjny ostrzegł przed serią ataków wymierzonych w swoich użytkowników. Cyberprzestępcy w niemal niedostrzegalny sposób podszywają się pod serwis i rozsyłają wiadomości e-mail o domniemanym zablokowaniu konta użytkownika. Jest to forma ataku określana jako phishing.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.01.2016

„123456” to wciąż najpopularniejsze hasło na świecie!
Najpopularniejszym hasłem roku, wybieranym przez użytkowników, jest ciąg cyfr "123456".

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno