Bezpieczeństwo, Aktualności • 27.05.2017

Kamerka z laptopa zweryfikuje cię w banku
Alior Bank wprowadza możliwość zdalnej weryfikacji tożsamości klienta podczas zakładania przez niego konta bankowego.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 24.05.2017

Skaner tęczówki oka można oszukać
Udowodnili to niemieccy hakerzy z grupy CCC (Chaos Computer Club), którym udało się uzyskać dostęp do flagowego telefonu S8 Samsunga za pomocą triku.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 23.05.2017

Microsoft zwlekał z łatką dla Windows XP
Ostatni globalny cyberatak wpędził giganta z Redmont w nie lada problemy. Jak donosi Financial Times, gdyby Microsoft wypuścił łatkę dla Windows XP odpowiednio wcześniej, a nie dopiero w dniu ataku, wirus WannaCry nie wyrządziłby tylu szkód na urządzeniach wciąż pracujących pod kontrolą tego przestarzałego już systemu operacyjnego. Szacuje się, że z powodu opóźnienia w udostępnieniu łatki ucierpiało 200-300 tysięcy komputerów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.05.2017

Ostrzeżenia po cyberataku: nikt nie jest bezpieczny
Jeszcze nie opadł kurz po potężnym cyberataku przeprowadzonym tydzień temu, który bezpośrednio dotknął 200 tys. podmiotów w co najmniej 150 krajach, a już eksperci wieszczą kolejne możliwe zagrożenia.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 16.05.2017

Dokumenty przez komórkę
Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło od 11 maja br. pilotażowy program „mDokumentów” w czterech miastach Polski. Mieszkańcy Łodzi, Ełku, Koszalina i Nowego Wiśnicza mogą już skorzystać z rozwiązania polegającego na zastąpieniu papierowych dokumentów tożsamości telefonem komórkowym.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 13.05.2017

Jeden z największych cyberataków w historii może dotknąć i ciebie
WanaCrypt0r 2.0 – tak nazywa się złośliwe oprogramowanie typu ransomware odpowiedzialne za ostatnie masowe ataki w m.in. w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji. Tym razem hakerzy wzięli sobie na cel także szpitale (NHS – National Health Service w UK) oraz sieci telefoniczne.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.05.2017

Sprzedawco uważaj na rzekome maile od PayU
Jak donosi serwis niebezpiecznik.pl mamy do czynienia z nowym oszustwem skierowanym przeciwko sprzedawcom z Allegro.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.04.2017

Zostałeś usunięty ze znajomych. Nie sprawdzaj tej wiadomości!
Nowy sposób na wyłudzenie danych zalewa skrzynki internautów. Cyberoszuści oferują użytkownikom Facebooka, możliwość rzekomego sprawdzenia, kto usunął ich z grona znajomych. Przestrzegamy, iż w ten sposób można udostępnić swój adres e-mail oraz stracić pieniądze.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 28.03.2017

Cyberatak hakerów z Korei Północnej na polski system bankowy
Polski system bankowy padł ofiarą ataku wyszkolonej „armii” hakerów z Korei Północnej. Zgodnie z informacjami podanymi przez "New York Times" Polska nie była jednakże jedynym celem ataku.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 20.03.2017

Uwaga na fałszywą aplikację Google Chrome
Uwaga na kolejne oszustwo w internecie. Jak podaje portal gazeta.pl, cyberoszuści stworzyli fałszywą wersję przeglądarki Google Chrome, która do złudzenia przypomina oryginał przeglądarki, a jednocześnie wyłudza od użytkownika takie informacje, jak numer karty kredytowej!

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno