Portal bezpiecznego e-biznesu

Światowy Dzień Konsumenta

 Światowy Dzień Konsumenta

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest corocznie 15 marca. Ten dzień znany jest również jako Światowy Dzień Praw Konsumenta z ang. World Consumer Rights Day. W Polsce jest oficjalnie obchodzony od roku 2000.
Światowy Dzień Konsumenta
Do aktywnego uczestnictwa w tegorocznych obchodach tego święta zachęca Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów [UOKiK] który wraz z mediami, instytucjami oraz innymi organizacjami rozpoczyna nową kampanię społeczną „Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!”

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na definicję konsumenta, która zgodnie z art. 221 Kodeksu Cywilnego mówi, że: "za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową". Oznacza to, że każdy z nas, jest konsumentem i powinien być świadomy swoich praw i obowiązków, szczególnie w kontekście zakupów i inwestycji dokonywanych przez internet.

Ponadto, wraz z postępem technologicznym coraz więcej transakcji zawieranych jest online, na odległość. Niestety, zjawisko to stwarza również znaczne pole do działania dla oszustów. Bez wątpienia najnowsza kampania UOKiK powinna zainteresować każdego, kto realizuje jakichkolwiek transakcje w sieci.
Żródło zdjęcia: Obraz autorstwa freepik

Komentarze

‹ Poprzedni artykułJak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer? Następny artykuł ›Informowanie o cenie – plusy i minusy nowych przepisów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się