Luka w oprogramowaniu inteligentnego dzwonka „Ring” łączącego się przez Wi-Fi nie blokowała dostępu użytkownika po zmianie hasła. Dawało to możliwość każdemu, kto był zalogowany na dalsze korzystanie np. z funkcji kamery, pisze Engadget.
Niektórzy użytkownicy komunikatora WhatsApp uskarżają się na dziwną awarię. Przestała działać funkcja blokowania użytkowników. Może to oznaczać problem z prywatnością.
Dwóch mężczyzn zostało oskarżonych o rzekomy udział w hakerskich kampaniach skierowanych przeciwko krytykom reżimu Baszara al-Assada w Syrii.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 23.05.2018

Domowe routery celem szpiegowskiego oprogramowania
Jak donosi serwis zaufanatrzeciastrona.pl co najmniej pół miliona domowych routerów zostało zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem szpiegującym użytkownika. Zagrożone są m.in. routery firm Linksys, Netgear, TP-Link, Mikrotik i QNAP.
Według badania przeprowadzonego przez Bitdefender, 28 procent rumuńskich domów w miastach ma minimum cztery inteligentne urządzenia łączące się z internetem. W przypadku braku jakiejkolwiek formy ochrony są one narażone na liczne zagrożenia bezpieczeństwa, w tym kradzież danych osobistych, utratę prywatności lub transgraniczne ataki IT.

Bezpieczeństwo • 23.05.2018

Firmowa skrzynka bez opieki? Nigdy!
Spam – hasło znane każdemu przedsiębiorcy. Firmowe skrzynki z reguły wypełnione są niepotrzebnymi wiadomościami, zajmującymi miejsce na dysku lub powodującymi przeciążenia serwerów. Wielu przedsiębiorców ignoruje te „niewinne” wiadomości. Czy jednak faktycznie nie mogą zaszkodzić naszej firmie?

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.05.2018

Korea Północna wykorzystuje malware do śledzenia zbiegów
Północnokoreański reżim stale śledzi swoich obywateli. Nie tylko tych, których ma bezpośrednio w zasięgu, ale również zbiegłych do innych krajów. Umożliwiały to zainfekowane aplikacje z Google Play.

Bezpieczeństwo • 22.05.2018

Uwaga na fałszywą fakturę od DHL Parcel!
Prosimy uważać na fałszywą wiadomość i nie otwieranie załącznika do wiadomości rozsyłanej jako DHL Express !

Bezpieczeństwo • 22.05.2018

Facebook usuwa 200 podejrzanych aplikacji
Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że ​​firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób.
Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika i postanowiliśmy do sprawdzić.

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno