Portal bezpiecznego e-biznesu

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.06.2017

HBO, Netflix i inni wydawcy łączą siły w walce z piractwem
Grupa 30 nadawców telewizyjnych i producentów treści powołało do życia nową koalicję do walki z piractwem. Nowy organ nazywa się ACE (Alliance for Creativity and Entertainment) i zrzesza m.in., HBO, Netflixa oraz Twentieth Century Fox.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.06.2017

Miliardowe straty przez piractwo internetowe
W 2016 roku polska gospodarka poniosła łączne straty z tytułu piractwa w sieci w kwocie ponad 3 miliardów złotych. W tym należy uwzględnić straty Skarbu Państwa rzędu 836 milionów złotych. Dane te wynikają z raportu firmy doradczej Deloitte.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.06.2017

Ile wie o Tobie Facebook?
Na największym serwisie społecznościowym jest blisko 2 miliardy kont, a więc ok 1/3 ludzi na świecie posiada konto na Facebooku. Jednak tylko niewielka grupa użytkowników serwisu, zdaje sobie sprawę jakie informacje serwis zbiera na ich temat, a przecież to właśnie dzięki tym informacjom Facebook zarabia!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 15.06.2017

e-papieros może zostać użyty do zainfekowania komputera
Jak informują i po raz kolejny ostrzegają eksperci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, e-papieros może zostać użyty w celu włamania się do komputera. Wtedy, gdy jesteśmy przekonani o tym, że e-papieros jedynie ładuje się przez popularne gniazdo USB, może w rzeczywistości dochodzić do transferu danych, w tym do przekazania złośliwego kodu do naszego komputera i tym samym zainfekowania go wirusem. Co więcej, komputer może rozpoznać podłączone urządzenie jako klawiaturę lub urządzenie sieciowe – służące odpowiednio do wprowadzania danych bądź sterowania ruchem sieciowym.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 13.06.2017

UOKIK ostrzega przed oszukańczymi serwisami pożyczkowymi!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) wydał ostrzeżenie przed firmą IP Group Roberta Kałuży - zarejestrowaną przy ul. Powstańców Śląskich 21 w Rybniku. Firma wyłudza pieniądze od osób, które chcą wziąć pożyczkę za pośrednictwem jednego z serwisów internetowych należących do firmy. UOKiK zablokował już ponad 20 stron prowadzonych przez przedsiębiorcę.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.06.2017

Producenci "Wiedźmina" ofiarą cyberataku.
CD Projekt Red znany m.in. z produkcji Wiedźmina, polski wytwórca gier komputerowych stał się ofiarą cyberataku hakerskiego.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 02.06.2017

Wyłączenie Internetu etiopskim sposobem na przecieki danych
Jak poradzić sobie z ogólnokrajowym problemem wycieku poufnych danych w czasie trwania egzaminów państwowych? Władze Etiopii znalazły niecodzienny sposób i postanowiły czasowo odciąć dostęp do Internetu mieszkańcom swojego kraju. Wszystkim.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 01.06.2017

Oszust „matrymonialny” w sieci.
Korzystanie z portali randkowych, które stały się swoistym następcą dawniejszych biur matrymonialnych, jest zjawiskiem powszechnym i bardzo popularnym. Nawiązywanie nowych znajomości w sieci może rodzić wiele emocji, tych pozytywnych oraz niestety również negatywnych. Wchodząc w świat internetowych randek należy zawsze mieć na uwadze określone zasady bezpieczeństwa aktywności w sieci. Dzięki kilku prostym regułom nawiązywanie nowych relacji i znajomości będzie nie tylko pewniejsze, ale przede wszystkim uchroni nas przed wieloma zagrożeniami czyhającymi w cyberprzestrzeni.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 31.05.2017

Internauci chętnie udostępniają prywatne informacje w sieci.
Jak wynika z badań, przeważająca większość osób, bo aż 93%, udostępnia swoje dane w sieci. Aż 70% badanych użytkowników zamieszcza zdjęcia i filmy swoich dzieci, natomiast 40% z nich udostępnia prywatne i poufne filmy oraz zdjęcia innych osób. W lekkomyślnym udostępnianiu danych osobistych nieznajomym przodują przedstawiciele młodego pokolenia. Niestety internauci dość nieuważnie, a czasami wręcz lekkomyślnie pozwalają na dostęp do danych i informacji o nich.
Od takiego zdania może się zacząć próba kradzieży Twoich pieniędzy. Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy od internautów. Za pośrednictwem fałszywych stron oraz z użyciem historii Twojej komunikacji oszuści są w stanie podszyć się pod Twoich znajomych.

Legalniewsieci.pl © LEXLAB Gabriel Gatner`2017

Realizacja strony weboski

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno