Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: Electro-all.pl

 Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: Electro-all.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: Electro-all.pl

Na chwilę obecną nie są nam znane opinie klientów na temat zakupów w tym sklepie. Jednak sklep posiada cechy, które w naszej ocenie, mogą wzbudzać podejrzenie co do jego legalności.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Płatność

Sklep umożliwia zapłatę za towar w formie przedpłaty na konto bankowe sprzedawcy oraz gotówką w chwili odbioru produktu w sklepie – problem w tym, że kupując przez internet zazwyczaj klienci decydują się na dostawę towaru do domu. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru za tzw. pobraniem lub za pośrednictwem karty kredytowej powinien stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem dzwonić pod numer podany na stronie. Niestety sklep podaje numer telefonu, który nie istnieje.

Domena i serwer

Adres sklepu został zarejestrowany 6 grudnia 2018 r. Krótki okres prowadzenia sprzedaży oraz fakt, iż sklep jest utrzymywany na tym samym serwerze co inne podejrzane sklepy o którym już informowaliśmy tj. electrocity24.pl oraz lapkowo.pl - muszą wzbudzać podejrzenia.

Zdjęcia z Morele.net

Na zdjęciach niektórych produktów widnieje znak wodny sklepu morele.net – poniżej zdjęcie. Co ciekawe, regulamin sklepu electro-all.pl również jest bardzo podobny do regulaminu sklepu morele.net


Fake News Alert (Zagrożenia w sieci)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.
[Aktualizacja - 10.12.2018 r.]
Z informacji, które uzyskujemy wynika, że sklep oferuje swoje produkty na OLX.pl, ale zachęca klientów do zakupów przez sklep kusząc ich kodem rabatowym. Po wprowadzeniu kodu, ceny w sklepie robią się podejrzanie niskie. Uważajcie na tego typu "kuszące" oferty.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPrawo do odmowy złożenia zeznań w postępowaniu karnym Następny artykuł ›Jak uniknąć blokady konta na Allegro?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się