Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: adidaspureboost.pl

Tym razem zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie adidaspureboost.pl
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: adidaspureboost.pl

Po audycie informacji na stronie internetowej mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po pierwsze, wszystkie produkty w sklepie są w promocji. Po drugie po wprowadzeniu nazw produktów do porównywarki cenowej dowiadujemy się, że produkty w sklepie są znaczenie tańsze niż w innych sklepach internetowych.

Regulamin

Dokument na stronie sklepu nie zawiera podstawowych informacji wymaganych przez ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz ustawę o prawach konsumenta. Przede wszystkim jednak brakuje informacji na temat sprzedawcy.

Polityka Prywatności

Z dokumentu wynika, że administratorem danych osobowych jest Media Port Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Skarbka 11/1. Firma ta faktycznie prowadzi sklepy internetowe, jednak na swojej stronie firmowej nie wskazuje adidaspureboost.pl jako swojego sklepu. To sugeruje skopiowanie dokumentu z innego sklepu internetowego prowadzonego przez tego przedsiębiorcę. Podobna sytuacja miała miejsce przy sklepie butyua.pl

Płatność

Sklep oferuje wyłącznie płatności za pośrednictwem karty kredytowej – w naszej ocenie jest to bezpieczna forma płatności z uwagi na usługę chargeback. Jednak model działania sklepu jest zbliżony do sklepów o którym już wcześniej informowaliśmy np. olubin.pl oraz wildent.pl, a to w naszym odczuciu jest bardzo podejrzane.

{REKLAMA}

Kontakt

Na stronie sklepu nie ma podanych jakichkolwiek danych kontaktowych. Kontakt jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, sprzedawca prowadzący sklep internetowy musi podać na stronie sklepu numer telefonu oraz adres e-mail.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułAtaki DDoS w IV kwartale 2017 r. – branża finansowa pod ostrzałem Następny artykuł ›SMS od oszustów – uważaj na podejrzane wiadomości

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się