Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: wildent.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: wildent.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
O sklepie wildent.pl dowiedzieliśmy od naszego czytelniczka, który poprosił o jego weryfikację.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: wildent.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Wszystkie produkty w sklepie są w promocji, to oczywiście nie jest zakazane jednak zazwyczaj promocje dotyczą wybranych produktów. Po wprowadzeniu cen w porównywarce cenowej, niektóre produkty są znaczenie droższe niż w innych sklepach internetowych inne natomiast dużo tańsze. Tego rodzaju różnice mogą budzić podejrzenie.

Regulamin

Na stronie sklepu w ogóle nie ma takiego dokumentu. Z innych zakładek na stronie „Polityka Prywatności” czy „Dostawa towaru” nie dowiemy się kto jest sprzedawcą. Brak podstawowego dokumentu, który jest wymagany przez ustawę o prawach konsumenta oraz ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną jest zdecydowanie podejrzaną cechą.

Płatność

Sklep oferuje wyłącznie płatności za pośrednictwem karty kredytowej – w naszej ocenie jest to bezpieczna forma płatności z uwagi na usługę chargeback. Jednak model działania sklepu jest zbliżony do sklep o którym już wcześniej informowaliśmy tj. las-rp.pl (link do artykułu jest tutaj) co w naszym odczuciu jest bardzo podejrzane.


Kontakt

Na stronie sklepu nie ma podanych jakichkolwiek danych kontaktowych. Kontakt jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, sprzedawca prowadzący sklep internetowy musi podać na stronie sklepu numer telefonu oraz adres e-mail.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykuł9-te urodziny Bitcoina Następny artykuł ›Świątecznie i bezpiecznie – na co zwracać uwagę podczas zakupów w internecie?

Newsletter

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się