Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: butyua.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: butyua.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
O sklepie butyua.pl dowiedzieliśmy od naszego czytelnika, który poprosił o jego weryfikację.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: butyua.pl

Po audycie informacji na stronie internetowej mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po pierwsze, wszystkie produkty w sklepie są w promocji. Po drugie po wprowadzeniu nazw produktów do porównywarki cenowej dowiadujemy się, że produkty w sklepie są znaczenie tańsze niż w innych sklepach internetowych.

Regulamin

Na stronie sklepu w ogóle nie ma takiego dokumentu. Brak podstawowego dokumentu, który jest wymagany przez ustawę o prawach konsumenta oraz ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną jest zdecydowanie podejrzaną cechą.

Polityka Prywatności

Z dokumentu wynika, że administratorem danych osobowych jest Media Port Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Skarbka 11/1. Firma ta faktycznie prowadzi sklepy internetowe, jednak na swojej stronie firmowej nie wskazuje butyua.pl jako swojego sklepu. To sugeruje skopiowanie dokumentu z innego sklepu internetowego prowadzonego przez tego przedsiębiorcę.

Płatność

Sklep oferuje wyłącznie płatności za pośrednictwem karty kredytowej – w naszej ocenie jest to bezpieczna forma płatności z uwagi na usługę chargeback. Jednak model działania sklepu jest zbliżony do sklepów o którym już wcześniej informowaliśmy np. olubin.pl oraz wildent.pl, a to w naszym odczuciu jest bardzo podejrzane.


Kontakt

Na stronie sklepu nie ma podanych jakichkolwiek danych kontaktowych. Kontakt jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, sprzedawca prowadzący sklep internetowy musi podać na stronie sklepu numer telefonu oraz adres e-mail.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułReklamacja bez tytułu Następny artykuł ›Tajemnica telekomunikacyjna. Sąd może z niej zwolnić!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się