Portal bezpiecznego e-biznesu

Od jutra split payment. Konto firmowe obowiązkowe

 Od jutra split payment. Konto firmowe obowiązkowe

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Od 1 listopada wchodzą w życie przepisy, które wprowadzają zmiany split payment. Co to oznacza dla przedsiębiorców? Przede wszystkim to, że muszą posiadać konto firmowe!
Od jutra split payment. Konto firmowe obowiązkowe

Data wprowadzenia split payment była przesuwana kilka razy, ale tym razem ostateczne metoda podziału pieniędzy wejdzie w życie na dobre. Na razie, mechanizm podzielonej płatności będzie dotyczyć wszystkich transakcji oraz usług wymienionych w załączniku nr 15 ustawy o VAT, pod warunkiem, że ich wartość wynosić będzie więcej niż 15 tys. zł. Tym samym, w związku z nowo wprowadzonymi zmianami, na przedsiębiorców spada obowiązek prowadzenia kont firmowych.

Z czego wynika obowiązek posiadania firmowego konta?

Od 1 listopada 2019 r. obowiązek posiadania konta firmowego wynika z faktu, iż przedsiębiorcy nie będą mogli rozliczać się pomiędzy podatnikami za pomocą rachunków prywatnych. Obowiązek posiadania konta firmowego dotyczy także niewielkich firm oraz jednoosobowych działalności gospodarczych.

Informacja o koncie do Urzędu Skarbowego!

Przedsiębiorcy posiadający rachunek firmowy muszą poinformować o tym Urząd Skarbowy, bez konieczności podawania jego numeru. Natomiast osoby, które korzystają z kont prywatnych muszą udać się do banków w celu założenia go.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPrezes UODO nałożył pierwszą karę pieniężną na podmiot publiczny Następny artykuł ›O sygnalizacji zmiany kierunku jazdy na drodze z pierwszeństwem

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się