Portal bezpiecznego e-biznesu

Jak oszuści chcą nas wrobić w …fałszywe sklepy

 Jak oszuści chcą nas wrobić w …fałszywe sklepy

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Od jakiegoś czasu informujemy o fałszywych sklepach internetowych, których głównym produktem są meble ogrodowe. Oszuści szczególnie upodobali się fotel typu KOKON, który oferują zawsze w bardzo zaniżonej cenie. Zdecydowanie komuś bardzo utrudniamy „biznes”, ponieważ oszuści zaczęli rejestrować domeny na nasze dane w celu zdyskredytowania wiarygodności członków naszej grupy.
Jak oszuści chcą nas wrobić w …fałszywe sklepy

Na naszej grupie „Oszukani przez fałszywe e-sklepy”, która stała się świetnym narzędziem do walki z oszustwami, praktycznie każdego dnia publikujemy informacje o sklepach, których serwery są zamieszczone głównie na Litwie. O sklepach tych zrobiło się także dosyć głośno, kiedy poprzez przejęte konto na Facebooku, pojawiła się groźba wobec jednego z członków grupy – Groźba pozbawienia życia za wpisy na FB

Obecnie oszuści stwierdzili, że groźby odnoszą odwrotny skutek do zamierzonego i postanowili rejestrować domeny fałszywych sklepów na dane należące do członków grupy. Konkretnie chodzi o sklep Satiwit.com (na naszej liście podejrzanych sklepów licznik oszukanych osób wskazuje już 10 osób, ale z pewnością jest ich znacznie więcej).

Weryfikacja właściciela domeny może nas zdecydowanie zaskoczyć!

Po sprawdzeniu informacji na temat domeny dowiemy się, że sklep posiada serwer w Bułgarii. Natomiast abonentem domeny jest .... moderator grupy "Oszukani przez fałszywe e-sklepy". Oczywiście oprócz danych w postaci imienia i nazwiska, wszystkie dane zostały zmyślone.


Możliwe jest, że w niedalekiej przyszłości abonentami fałszywych sklepów będą także inni członkowie grupy „Oszukani przez fałszywe e-sklepy”. Nie oznacza to jednak, że stoją za tego rodzaju oszustwami, a wyłącznie fakt bezprawnie użytych danych osobowych. Zaistniała sytuacja oznacza jednak, że oszuści po prostu zdecydowanie nie radzą sobie z popularnością grupy i próbują ją za wszelką cenę zdyskredytować.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułFacebook głównym narzędziem pedofilów do kontaktu z dziećmi Następny artykuł ›Uwaga na apartamenty widmo!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się