Portal bezpiecznego e-biznesu

Groźba pozbawienia życia za wpisy na FB!

Od dłuższego czasu Legalniewsieci.pl piętnuje fałszywe sklepy internetowe, których jedynym celem jest wyłudzanie pieniędzy. Każdego dnia na liście podejrzanych sklepów przybywa kilka, a czasem kilkanaście fałszywych sklepów. Dodatkowo w celu szybkiej wymiany informacji uruchomiliśmy grupę na Facebooku – „Oszukani przez fałszywe e-sklepy”. Dzisiaj pojawił się post, który poruszył wszystkich członków grupy.

Groźba pozbawienia życia za wpisy na FB!

Obecnie do grupy „Oszukani przez fałszywe e-sklepy” każdego tygodnia dołącza blisko 300 nowych członków. Zadaniem grupy, jest wsparcie oszukanych przez sklepy internetowe oraz wymiana informacji na temat nowych oszustw. Grupa stała się ważnym elementem do walki z fałszywymi sklepami internetowymi, poprzez szybko zamieszone alerty przez samych użytkowników na temat danego sklepu.

Od jakiegoś czasu na grupie pojawiały się informacje o fałszywych sklepach (kalkach) o bardzo przypadkowych nazwach np. baloset.com, shopine4.com, porvitto.com, gatezio.com, malneo44.com. Sklepy te, oprócz fatalnie dobranej nazwy, łączył fakt, iż wszystkie były hostowane na serwerach w Litwie.

Głównym informatorem o tego rodzaju fałszywkach na naszej grupie, jest osoba, która w przeszłości sama padła ofiarą fałszywego sklepu. Dzisiaj jej determinację zauważyli sami oszuści, którzy wysłali jej tego rodzaju wiadomość:


Niniejsza sprawa zostanie przekazana do właściwych służb, podobnie jak w przeszłości inne groźby - Groźba pozbawienia życia za wpisy na Legalniewsieci.pl

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZaległe faktury przez koronawirusa! Uwaga to oszustwo! Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się