Niektórzy użytkownicy komunikatora WhatsApp uskarżają się na dziwną awarię. Przestała działać funkcja blokowania użytkowników. Może to oznaczać problem z prywatnością.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 23.05.2018

Domowe routery celem szpiegowskiego oprogramowania
Jak donosi serwis zaufanatrzeciastrona.pl co najmniej pół miliona domowych routerów zostało zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem szpiegującym użytkownika. Zagrożone są m.in. routery firm Linksys, Netgear, TP-Link, Mikrotik i QNAP.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.05.2018

Korea Północna wykorzystuje malware do śledzenia zbiegów
Północnokoreański reżim stale śledzi swoich obywateli. Nie tylko tych, których ma bezpośrednio w zasięgu, ale również zbiegłych do innych krajów. Umożliwiały to zainfekowane aplikacje z Google Play.
Google zastosowało w swojej popularnej przeglądarce bardzo przydatną funkcję wstrzymywania wideo uruchamiającego się samoistnie na przeglądanej stronie internetowej. Niestety, wkrótce po wprowadzeniu tej nowości została ona wycofana.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.05.2018

Podejrzany mailing od Ministerstwa Finansów
Jak informuje serwis niebezpiecznik.pl, Ministerstwo Finansów rozesłało ok. 360 tys. wiadomości mailowych na prywatne skrzynki użytkowników powodując konsternację wielu z nich. Korespondencja zawierała link do zewnętrznej strony internetowej, a całość mogła sprawiać wrażenie próby wyłudzenia danych, a w najlepszym razie spamu.
W samym pierwszym kwartale 2018 roku Facebook usunął 583 milionów fałszywych kont. To więcej niż jedna czwarta spośród wszystkich 2,2 mld użytkowników tego serwisu, którzy w ciągu każdego miesiąca logują się na platformie.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 15.05.2018

Facebook zawiesza działanie 200 aplikacji
To rezultat wewnętrznego audytu, jaki firma przeprowadziła w związku z niedawnym wyciekiem danych do Cambridge Analytica. Zawieszenie potrwa do czasu dokładnego zbadania czy te aplikacje rzeczywiście wykorzystują dane niezgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 11.05.2018

Nowe (stare) oszustwo na OLX! Uwaga na rzeczy „za darmo”!
Kolejny raz, za pośrednictwem serwisu OLX, oszuści starają się wyłudzić dane do konta bankowego ofiary. Tym razem oszuści oddają przedmioty za darmo!

Aktualności • 04.05.2018

Projekt e-faktur w zamówieniach publicznych
Zapowiedzi tego projektu mogliśmy się już spodziewać po roku 2014, zaraz po ogłoszeniu dyrektywy o elektronicznym fakturowaniu w dostawach publicznych. Celem dyrektywy jest obniżenie kosztów działalności gospodarczej oraz poprawienie konkurencyjności Polskiej gospodarki.
Szef Facebooka odpowiedział pozytywnie na zaproszenie Parlamentu Europejskiego i spotka się z unijnymi posłami w sprawie afery Cambridge Analytica. Do spotkania ma dojść w maju br.

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno