Portal bezpiecznego e-biznesu

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.06.2017

HBO, Netflix i inni wydawcy łączą siły w walce z piractwem
Grupa 30 nadawców telewizyjnych i producentów treści powołało do życia nową koalicję do walki z piractwem. Nowy organ nazywa się ACE (Alliance for Creativity and Entertainment) i zrzesza m.in., HBO, Netflixa oraz Twentieth Century Fox.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.06.2017

Miliardowe straty przez piractwo internetowe
W 2016 roku polska gospodarka poniosła łączne straty z tytułu piractwa w sieci w kwocie ponad 3 miliardów złotych. W tym należy uwzględnić straty Skarbu Państwa rzędu 836 milionów złotych. Dane te wynikają z raportu firmy doradczej Deloitte.

Marketing, Aktualności • 22.06.2017

Czy można zablokować porównywanie cen online?
Amazon przekonuje, że tak i w tym celu opatentował specjalny system, który uniemożliwia sprawdzenie cen produktów w sklepach konkurencji. Prostota działania porównywarek cenowych i łatwość, z jaką klient może szybko odnaleźć interesujący go produkt w najniższej cenie ma swoje zalety, ale i wady. Dla największych graczy na rynku zdolnych oferować towary w konkurencyjnych cenach porównywarki cenowe były zasadniczo zaletą – w tym także dla Amazona. Sytuacja zmieniła się po przejęciu przez Amazona sieci tradycyjnych sklepów Whole Foods.

Aktualności, Prawo • 21.06.2017

UOKiK kontra Polkomtel (sieć Plus)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko Polkomtelowi, który jest operatorem sieci komórkowej Plus. Postępowanie zostało zainicjowane w połowie maja 2017 roku w związku z usługami Premium świadczonymi w tej sieci. Chodzi tutaj m.in. o Czat Towarzyski oraz usługi świadczone z wykorzystaniem numerów 7218 i 60228.

Marketing, Aktualności • 21.06.2017

Klienci stawiają na zakupy przez urządzenia mobilne
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą PwC w 32 państwach wśród 24 471 ankietowanych oraz 357 polskich respondentów, e-konsumenci coraz chętniej używają do zakupów telefonów komórkowych. Ten właśnie kanał sprzedaży osiągnął w latach 2013-2017 największy przyrost.
Konsument, który zawarł umowę na odległość (np. w sklepie internetowym) lub poza lokalem przedsiębiorstwa (np. na pokazie), może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia z tego tytułu kosztów. Czternaście dni należy rozumieć jako dni kalendarzowe, a nie robocze. Poniżej przedstawiamy szczegóły obliczania terminu na zwrot.

Aktualności, Prawo • 20.06.2017

LexLab.pl szuka partnerów biznesowych
Prowadzisz serwis internetowy, agencję reklamową, a może jesteś webmasterem i potrzebujesz wsparcia prawnego dla Twoich projektów? Zostań Partnerem Biznesowym serwisu Lexlab.pl i przekonaj się jak wiele możesz zyskać.

Aktualności, Prawo • 20.06.2017

1 mld euro kary dla Google, za co?
Decyzja, którą ma podjąć Margrethe Vestager, unijny komisarz ds. konkurencyjności, jeszcze nie zapadła. Rozstrzygnięcie spodziewane jest w sierpniu br. Chodzi o możliwe naruszanie interesów podmiotów, które zajmują się porównywaniem cen poszczególnych produktów. Aplikacja Google’a wyświetla je bowiem już na etapie pokazywania wyników samego wyszukiwania przedmiotów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.06.2017

Ile wie o Tobie Facebook?
Na największym serwisie społecznościowym jest blisko 2 miliardy kont, a więc ok 1/3 ludzi na świecie posiada konto na Facebooku. Jednak tylko niewielka grupa użytkowników serwisu, zdaje sobie sprawę jakie informacje serwis zbiera na ich temat, a przecież to właśnie dzięki tym informacjom Facebook zarabia!

Prawo, Aktualności • 19.06.2017

Co robić z wezwaniem od Prezesa UOKiK?
Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz działalność gospodarczą obejmującą obrót handlowy z konsumentami. Może więc się zdarzyć, że otrzymasz pismo od Prezesa UOKiK (jednej z 9-ciu delegatur) z wezwaniem do złożenia wyjaśnień w określonej sprawie oraz przedłożenia związanych z tym dokumentów. Przykładowo sprawa może dotyczyć treści regulaminu, który obowiązuje w twoim sklepie internetowym, a konkretniej jakiegoś zapisu, który wzbudził wątpliwości u organu nadzoru.

Legalniewsieci.pl © LEXLAB Gabriel Gatner`2017

Realizacja strony weboski

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno