Portal bezpiecznego e-biznesu

Należy pamiętać, iż nie zawsze taka transakcja będzie neutralna w sferze podatkowej, mimo że nie będzie ona dokonywana w ramach działalności gospodarczej. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży będą stanowiły dochód.

Marketing, Aktualności • 21.08.2017

Alibaba dogania Amazona
Gigant z chińskiego rynku, Alibaba Group Holding depcze po piętach amerykańskiemu Amazonowi.

Prawo, Aktualności • 21.08.2017

Prawo regresu sprzedawcy
Sprzedawca występuje w łańcuchu dystrybucji towaru jako ogniwo, znajdując się między hurtownikiem, dystrybutorem czy producentem, a odbiorcą końcowym – konsumentem. Bezpośrednio odpowiada przed swoim klientem za sprzedany towar. A co z odpowiedzialnością hurtownika czy producenta? Jak rozkłada się odpowiedzialność w łańcuchu dystrybucji towaru?
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej zawsze wiąże się z określonym ryzykiem. Na skutek błędnych decyzji biznesowych lub też nieuczciwego działania nierzetelnych kontrahentów, przedsiębiorca może stracić znaczną część swojego majątku, a w najgorszym przypadku, wszystko.
Jak wynika z badania Central & Eastern Europe Developer Landscape 2017, przeprowadzonego przez Stack Overflow na zlecenie infoShare, aż jedną czwartą całej społeczności informatyków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej stanowią Polacy. Najwięcej z nich mieszka w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Wynika z tego, że nasz kraj dzięki fachowym zasobom kapitału ludzkiego jest atrakcyjną lokalizacją dla rozwoju inwestycji z branży IT.

Aktualności, Aktualności • 17.08.2017

Nowa strona internetowa eBay zawalczy o polskiego klienta.
Znany na całym świecie portal aukcyjny eBay zaprezentował nowa odsłonę swojej strony internetowej. Z założenia ma ona być lepiej dopasowana do określonego użytkownika. Do tej pory ta „inteligentna” wersja serwisu była dostępna wyłącznie na wybranych zachodnich rynkach. eBay postanowił jednak wprowadzić ją również na polski rynek.

Aktualności, Aktualności • 17.08.2017

Amazon proponuje dostawę towaru w… dwie minuty
Amazon właśnie uruchomił usługę, dzięki której jego klienci mogą odebrać paczkę już po dwóch minutach od złożenia zamówienia przez Internet. Usługa nazwana „Instant Pickup” to szybka metoda dostarczania zamówień do firmowych paczkomatów.

Marketing, Aktualności • 16.08.2017

Od czego zależy ruch w sklepie internetowym ?
Źródła wejść na stronę internetową sklepu stanowią szeroki wachlarz. Najczęstszą drogą prowadzącą do e-sklepu jest wyszukiwarka internetowa. Znaczny udział mają również tzw. wejścia bezpośrednie oraz kanały social media typu Facebook czy Instagram. W katalogu źródeł ruchu w sklepie można wspomnieć również o kampaniach mailowych i display.
Obecna wartość tej waluty to nieznacznie ponad 4.000 dolarów amerykańskich. Jest to aż cztery razy wyższa kwota niż na początku roku. Możemy mówić o swoistym rekordzie wartości Bitcoina. Dodatkowo w niedzielę notowania tej kryptowaluty osiągnęły 4225 dolarów.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 14.08.2017

Polska nie ma się czym chwalić jeśli chodzi o prędkość Internetu
Tak przynajmniej może wynikać z raportu przygotowanego przez cable.co.uk, w którym porównano średnią prędkość połączenia internetowego w 189 badanych krajach. Nasz kraj zajął 35, może i niezłe miejsce w rankingu globalnym, ale dopiero 21 miejsce wśród 28 krajów UE.

Legalniewsieci.pl © LEXLAB Gabriel Gatner`2017

Realizacja strony weboski

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno