Portal bezpiecznego e-biznesu

Jak legalniewsieci.pl oszustom szkodzi?

 Jak legalniewsieci.pl oszustom szkodzi?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Od pewnego czasu spotykamy się z dużymi trudnościami prowadzenia naszej strony. Ataki DDoS zostały odparte, jednak zbliżający się atak może stanowić poważany problem dla naszych czytelników, a przede wszystkim może wprowadzać spory zakres fałszywych informacji. O co chodzi dokładnie?
Jak legalniewsieci.pl oszustom szkodzi?

Kiedy końcem 2017 r. zaczęliśmy publikować informacje o fałszywych sklepach internetowych pojawiły się także pierwsze groźby pod naszym adresem. Z pewnością część z naszych czytelników pamięta tekst: Groźba pozbawienia życia za wpisy w legalniewsieci.pl! Oczywiście, tego rodzaju groźby potraktowaliśmy poważnie i zgłosiliśmy sprawę na policję. Sprawa z uwagi na brak wykrycia przestępstwa została umorzona, co osobiście mnie nie dziwi, ponieważ już w trakcie składania zawiadomienia musiałem tłumaczyć Pani na policji czym jest Bitcoin.

Ostatnio natomiast mierzyliśmy z atakiem DDoS, który sparaliżował naszą stronę na kilka dni. Wspomnieliśmy o tym na naszych mediach społecznościowych.

Legalniewsieci.pl, a przede wszystkim lista Podejrzanych sklepów internetowych to dla oszustów poważny problem. Dlaczego? Ponieważ, artykuły na temat fałszywych sklepów trafiają na pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwarki Google w zaledwie kilkanaście minut od publikacji artykułu - artykuł jest lepiej pozycjonowany niż sam sklep! To sprawia, że fałszywe sklepy „żyją” coraz krócej, a liczba oszukanych przez nie osób maleje.

Zbliżający się atak!

W najbliższym czasie oszuści, których głównym fachem jest tworzenie fałszywych sklepów internetowych, podszyją się pod legalniewsieci.pl Celem takiego działania może być potwierdzenie wiarygodności fałszywego sklepu lub publikacji fałszywych opinii na swój temat. Z informacji, jaki uzyskaliśmy wynika, że spółka zarejestrowana w Hong Kongu stara się zarejestrować następujące domeny:

 1. legalniewsieci.asia
 2. legalniewsieci.cn
 3. legalniewsieci.com.cn
 4. legalniewsieci.com.hk
 5. legalniewsieci.com.tw
 6. legalniewsieci.hk
 7. legalniewsieci.in
 8. legalniewsieci.net.cn
 9. legalniewsieci.org.cn
 10. legalniewsieci.tw
 11. legalniewsieci.co.in

Tym samym, zawsze miejcie na uwadze adres strony na którą wchodzicie. Pamiętajcie! To nie zielonka kłódka (protokół SSL) czyni stronę bezpieczną, ale fakt, iż strona na którą chcecie wejść jest właśnie tą stroną, a więc ma poprawny adres www.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułWyciek danych 106 milionów klientów firmy Capital One Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: porello.pl

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się