Portal bezpiecznego e-biznesu

Wyciek danych 106 milionów klientów firmy Capital One

Hakerka Paige Thompson została zatrzymana przez amerykańską policję po tym, jak wykradła dane osobowe 106 milionów klientów Capital One. Wpadła, bo przechwalała się tym w internecie.

Wyciek danych 106 milionów klientów firmy Capital One

Firma finansowa Capital One dostarcza karty kredytowe dla banków. W wyniku włamania na jej serwery doszło do wycieku danych osobowych ponad 100 milionów jej amerykańskich klientów oraz około 6 mln osób z Kanady. W USA wyciekło także około 140 tys. numerów polis ubezpieczeniowych i 80 tys. numerów kont bankowych. W Kanadzie wyciekło ponad milion numerów polis. Wśród nich były imiona, nazwiska i numery telefonów. Hakerom nie udało się zdobyć danych kart kredytowych.

Departament Sprawiedliwości USA potwierdził, że aresztował byłą pracowniczkę firmy technologicznej z Seattle, która ma być powiązana z atakiem. 33-letnia Paige Thompson została zatrzymana po tym, jak przechwalała się swoim osiągnięciem na jednym z forów internetowych. Kobiecie grozi pięć lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 250 tys. dolarów.

Według Capital One już naprawiono lukę w konfiguracji. Ponadto bank zaoferował swoim klientom bezpłatne monitorowanie kredytów oraz ochronę przed kradzieżą tożsamości. Jak powiedział Richard Fairbank, Prezes Capital One:


Jestem bardzo zadowolony, że haker został zatrzymany, ale jednocześnie głęboko zmartwiony faktem, że do ataku w ogóle doszło. Przepraszam wszystkich, którzy ze zrozumiałych przyczyn są zmartwieni zajściem. Jestem zdeterminowany, aby to naprawić.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZablokowano 1122 próby wyłudzeń kredytów Następny artykuł ›Jak oszuści chcą nas wrobić w …fałszywe sklepy

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się