Portal bezpiecznego e-biznesu

e-PIT 2021 czyli kolejny rekord złożonych deklaracji podatkowych

 e-PIT 2021 czyli kolejny rekord złożonych deklaracji podatkowych

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Sezon rozliczeń podatkowych w pełni, a Polacy ochoczo korzystają z e-Urzędu Skarbowego.W ciągu 7 dni od uruchomienia platformy wysłano milion deklaracji. Jak więc widać załatwianie spraw urzędowych w sieci staje się normą, a pandemia COVID-19 jeszcze bardziej zdynamizowała ten trend.
e-PIT 2021 czyli kolejny rekord złożonych deklaracji podatkowych

Od 15 lutego br. podatnicy mogą logować się do systemu e-PIT, który resort finansów udostępnił w e-Urzędzie Skarbowym. Po zalogowaniu się do e-PIT na stronie podatki.gov.pl uzyskujemy dostęp do zeznań podatkowych rozliczających nasze dochody za poprzedni rok. Deklaracje są przygotowane w formie elektronicznej przez Krajową Administrację Skarbową i są gotowe do wysłania.

Logowanie się do e-Urzędu Skarbowego następuje z użyciem:

  • Profilu Zaufanego (PZ),

  • e-Dowodu lub

  • bankowości elektronicznej.

Dostęp do samego e-PIT’u można uzyskać posługując się także innymi danymi. System pozwala na identyfikację użytkownika poprzez podanie:

  • numeru PESEL (albo NIP i data urodzenia),

  • kwotę przychodu z rozliczenia za 2019 r., kwotę przychodu z jednej z informacji od płatników za 2020 r. (np. z PIT-11 od pracodawcy) i potwierdzając kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia na 2019 r.

Usługa e-PIT nie dotyczy rozliczania przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej.

Jak poinformowała szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska, najwięcej osób rozlicza się na formularzu PIT-37 i odnotowano już 930 tys. takich zeznań zaakceptowanych w usłudze e-PIT.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUchwała Sądu Najwyższego w sprawie frankowiczów pogrąży banki? Następny artykuł ›Serwisy ceneo.pl oraz opineo.pl zmienią zasady prezentowania negatywnych ocen

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się