Portal bezpiecznego e-biznesu

Uwaga na fałszywe SMSy od Rossmanna!

Od początku października trwa w Polsce atak phishingowy, w którym oszuści podszywają się pod system SMSowy sieci sklepów Rossmann.

Uwaga na fałszywe SMSy od Rossmanna!

Z początkiem tego miesiąca na telefony wielu Polaków zaczęły przychodzić SMS-y z informacją o wygranej w konkursie organizowanym przez firmę Rossmann. Hakerzy wysyłają podrobioną wiadomość, w której powiadamiają o wygranej w konkursie organizowanym przez tę firmę. Podają link do strony, na którą należy przejść, aby odebrać nagrody. Po wejściu na stronę "zwycięzca" dowiaduje się, że wygrał smartfona i jest proszony o podanie numeru karty płatniczej w celu opłacenia przesyłki.

Jest to zwykły atak hakerski, który ma na celu wyłudzenie danych w celu uruchomienia płatnej subskrypcji na konto danego użytkownika. Poszkodowany co miesiąc może tracić nawet 300 aż do czasu, gdy subskrypcja zostanie anulowana. Nawet po skasowaniu subskrypcji dane ofiary ataku mogą być wykorzystywane przez hakerów do innych działań lub sprzedane np. firmom rozsyłającym wiadomości typu spam.

Weronika Bartczak, ekspert CyberRescue ostrzega:

Już samo kliknięcie w link w takim SMS-ie jest bardzo niebezpieczne, ponieważ możemy w ten sposób pobrać na urządzenie groźnego wirusa. Jeżeli natomiast przekażemy atakującym dane naszej karty, takie jak numer CCV/CVC, to wręcz zapraszamy ich, by okradli nas z wszystkich oszczędności.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNowa apka Google ma wykrywać wypadek drogowy Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: porello.pl

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się