Portal bezpiecznego e-biznesu

Nowa apka Google ma wykrywać wypadek drogowy

 Nowa apka Google ma wykrywać wypadek drogowy

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Google pracuje nad aplikacją, która będzie mogła wykrywać wypadki drogowe i automatycznie wzywać służby ratunkowe.

Nowa apka Google ma wykrywać wypadek drogowy

Personal Safety – tak ma się nazywać nowa aplikacja od internetowego giganta. Jak podaje serwis The Verge, usługa będzie dostępna na produkowanych przez Google telefonach Pixel. W celu rozpoznawania, że doszło do wypadku ma wykorzystywać lokalizację telefonu, czujniki ruchu i dźwięki otoczenia. Smartfon w takiej sytuacji włączy głośny alarm, a jeśli nie będzie reakcji użytkownika, automatycznie zadzwoni do służb ratowniczych i poinformuje o jego lokalizacji.

Według informacji pochodzących z forum XDA Developers, Personal Safety będzie dwukrotnie prosiło użytkownika o reakcję. Ma to zwiększyć szansę na uniknięcie niepotrzebnego wzywania pomocy przez system. Zdaniem Google „intensywne działania mogą aktywować funkcję wykrywania wypadków samochodowych”, może więc dojść do sytuacji, w której użytkownik będzie musiał kliknąć w przycisk „Wszystko w porządku”, aby przerwać błędnie uruchomione połączenie alarmowe. W takiej sytuacji aplikacja zapyta, co się stało. Wówczas użytkownik może wskazać brak wypadku lub niegroźny wypadek.

Z informacji, które pojawiły się w zagranicznych mediach, wynika, że w chwili debiutu usługa będzie dostępna wyłącznie na terytorium USA. Oczekuje się, że nowe oprogramowanie, wzbogacone o aplikację Personal Safety, pojawi się na rynku wraz z modelem Pixel 4, a dopiero później zostanie udostępnione dla starszych urządzeń marki.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważajcie na sklep banvar.com Następny artykuł ›Więzienie za wpis z cudzego konta na FB!?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się