Portal bezpiecznego e-biznesu

2 miliony numerów kart kredytowych padło łupem cyberprzestępców

Problem dotyczy sieci Earl Enterprises, właściciela popularnych w USA restauracji. 2 miliony numerów kart kredytowych znalazło się w ofercie sprzedażowej przestępczego podziemia hakerskiego.

2 miliony numerów kart kredytowych padło łupem cyberprzestępców

Doszło do poważnego naruszenia bezpieczeństwa danych klientów restauracji należących do sieci Earl Enterprise. Chodzi o wybrane lokale Buca di Beppo, Earl of Sandwich, Planet Hollywood, Chicken Guy!, Mixology i Tequila Taqueria. Skradziono dane klientów, którzy w USA płacili kartami w tych restauracjach od maja 2018 do marca 2019 roku.

O sprawie doniósł Brian Krebs – amerykański dziennikarz i reporter śledczy. Dopiero po jego doniesieniach firma Earl Enterprises oficjalnie przyznała, że doszło do naruszenia bezpieczeństwa posiadanych przez nią danych klientów firmy. Zdaniem firmy winne okazało się złośliwe oprogramowanie zainstalowane w systemach sprzedaży. Łącznie hakerzy ukradli dane 2,15 miliona kart kredytowych, w tym ich numery, daty ważności i nazwiska posiadaczy. Atak dokonany został w 40 stanach USA.

Earl Enterprises zaleca wszystkim swoim klientom sprawdzenie billingów kart i zgłaszanie podejrzanych transakcji. Na specjalnej stronie internetowej uruchomiono też wyszukiwarkę lokali w USA, w których potencjalnie doszło do naruszeń bezpieczeństwa. Jeśli ktoś z was przez ostatnie 10 miesięcy był w Ameryce i jadł w jednej z wymienionych restauracji – może mieć problem.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułInformacja o pełnej skrzynce? Uważaj to próba oszustwa! Następny artykuł ›Tajemnica telekomunikacyjna. Sąd może z niej zwolnić!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się