Portal bezpiecznego e-biznesu

Zuckerberg zapowiada zmiany i stawia na prywatność w Facebooku

 Zuckerberg zapowiada zmiany i stawia na prywatność w Facebooku

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka obiecuje przebudowę serwisu społecznościowego. Zapowiada poprawę bezpieczeństwa danych użytkowników, lepszą ochronę prywatności i najlepsze standardy szyfrowania.

Zuckerberg zapowiada zmiany i stawia na prywatność w Facebooku

Szef Facebooka we wpisie na swoim blogu ogłosił, że w celu dostosowywania się do potrzeb odbiorców Facebook przeprowadzi zmiany w polityce prywatności. Jego zdaniem osoby korzystające z usług koncernu nie oczekują jedynie, że Facebook i Instagram będą cyfrowym odpowiednikiem placu miejskiego. Użytkownikom zależy natomiast coraz bardziej na tym, by serwis dbał o prywatność ich korespondencji z innymi osobami.

Zuckerberg napisał:

Rozumiem, że wielu ludzi nie sądzi, aby Facebook mógł bądź chciał zbudować platformę zorientowaną na prywatność użytkowników - obecnie nie mamy bowiem dobrej opinii, jeśli chodzi o usługi chroniące prywatność, a w przeszłości skupialiśmy się na oferowaniu użytkownikom narzędzi do bardziej otwartego dzielenia się treściami.

Zapowiadane nowe mechanizmy szyfrowania mają chronić dane użytkowników nie tylko przed niepowołanym dostępem z zewnątrz, ale również i przed samym Facebookiem. Jedna z usług firmy dysponuje już takim rodzajem szyfrowania, jest nią komunikator WhatsApp. Szczególna ochrona dotyczyć będzie również krajów, w których cyfrowa prywatność nie jest szanowana. Dane użytkowników nie będą przechowywane w centrach informatycznych w krajach, w których prawo nakazuje Facebookowi ich udostępnianie podmiotom rządowym.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułChcieli kupić ciągnik rolniczy na OLX-ie. Wpłacili zaliczkę i zostali oszukani Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami od Krajowej Administracji Skarbowej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się