Portal bezpiecznego e-biznesu

Zmiany w wystawianiu faktur od nowego roku

 Zmiany w wystawianiu faktur od nowego roku

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Od 1 stycznia 2020 roku zaczną obowiązywać przepisy wprowadzające nowe zasady wystawiania faktur do paragonów fiskalnych. Z czym się to wiąże? Najistotniejsza zmiana z punktu widzenia sprzedawców zakłada, że faktura będzie wystawiana do paragonu tylko w wtedy, gdy na paragonie będzie widniał numer identyfikujący nabywcę.
Zmiany w wystawianiu faktur od nowego roku

Jak podaje w swoim komunikacie resort finansów, w przypadku sprzedaży zarejestrowanej na kasie fiskalnej, sprzedawca wystawi fakturę nabywcy, który posługuje się numerem identyfikującym, tylko w przypadku, gdy ten numer będzie znajdować się na paragonie dokumentującym sprzedaż.

Ministerstwo Finansów przypomina również, że: paragon do kwoty 450 zł brutto (100 euro) z NIP nabywcy stanowi fakturę uproszczoną, równoważną ze zwykłą fakturą. W przypadku takich paragonów (z NIP nabywcy), aby potwierdzić zakup, nabywca nie musi dodatkowo występować o zwykłą fakturę.

Zmiany następują zgodnie z art. 28 pkt 5 ustawy z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1520), ustawa ta wchodzi w życie 1 września 2019 r., z wyjątkiem art. 1 pkt 21 i 24, które wchodzą w życie 1 stycznia 2020 r.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUOKiK nałożył 1,1 mln kary na firmę CMSE Następny artykuł ›Atak na izraelskich żołnierzy, za pomocą fałszywych wiadomości od kobiet

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się