Portal bezpiecznego e-biznesu

Zmiana prawa telekomunikacyjnego na korzyść abonentów

 Zmiana prawa telekomunikacyjnego na korzyść abonentów

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Od dzisiaj tj. 21 grudnia 2020 r. obowiązują ważne zmiany prawa telekomunikacyjnego. Nowe przepisy mają zapewnić większą ochronę użytkownikom i ucieszą przede wszystkich klientów, którzy używają swoich telefonów na podstawie abonamentu.
Zmiana prawa telekomunikacyjnego na korzyść abonentów

Do najważniejszych zmian możemy zaliczyć prawo do rozwiązania umowy o usługi telekomunikacyjne mailem. Właśnie od dzisiaj możemy wypowiedzieć powyższą umowę przez pocztę elektroniczną. Dotychczas klient musiał przesłać dokument odstąpienia w tradycyjnej papierowej formie. Teraz operator sieci komórkowej jest zobowiązany do wysłania powiadomienia o otrzymaniu odstąpienia oraz rozwiązaniu umowy.

Kolejna nowością jest obowiązek operatora o poinformowaniu abonenta o ilości danych w pakiecie internetu. Operator musi wskazać saldo klienta, który korzysta z określonego pakietu transmisji danych.

Jedną z istotniejszych zmian jest to, iż telekomy będą musiały informować swoich klientów o nadchodzącym terminie wygaśnięcia umowy i to nie później niż 30 dni przed upływem okresu na jaki umowa ta została zawarta. Do tej pory operatorzy nie zawsze informowali swoich klientów o zbliżającym się końcu umowy.

Ponadto nowe prawo wymusza na operatorach obowiązek przekazania informacji o najkorzystniejszej umowie, oprócz wyszczególnienia możliwości odstąpienia od umowy. Do tej pory spółki telekomunikacyjne miały możliwość automatycznego przedłużania umowy na czas nieokreślony.

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym zostały wprowadzone w związku z pierwszym etapem wdrażania dyrektywy w Polsce ustanawiającej Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej (EKŁE).

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPrezenty świąteczne kupimy online? Następny artykuł ›Prośba o uzupełnienie dokumentacji celnej? Uwaga to oszustwo!

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się