Portal bezpiecznego e-biznesu

Zamknięto dwa pirackie serwisy filmowe

 Zamknięto dwa pirackie serwisy filmowe

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych podał informację o zatrzymaniu programistów podejrzanych o prowadzenie nielegalnych serwisów streamingowych.

Zamknięto dwa pirackie serwisy filmowe

Serwisy iStreamItAll i Jetflicks zawierały w sumie ponad 118 tysięcy odcinków seriali oraz prawie 11 tysięcy filmów. Nielegalne internetowe biblioteki zawierały treści przekraczające w swej wielości zasoby takich gigantów streamingowych, jak Netflix, Amazon Prime czy Hulu.

Oba serwisy były w sieci niezwykle popularne. Korzystały z nich dziesiątki tysięcy płatnych subskrybentów wspomagających ich funkcjonowanie. Serwisy działały na różnych urządzeniach, w tym na komputerach, smartfonach, tabletach i konsolach do gier.

Darryl Julius Polo przyznał się do winy co do postawionych mu zarzutów prowadzenia serwisu streamingowego, który publikował programy telewizyjne oraz filmy objęte prawem autorskim, do których Polo nie posiadał zgody na udostępnianie. Przyznał się też do prowadzenia jeszcze kilku nielegalnych stron, w tym serwisu o nazwie SmackDownOnYou. Pracował również jako programista dla Jetflicks, gdzie zarobił w sumie ponad milion dolarów.

Do winy przyznał się także Luis Angel Villarino z serwisu Jetflicks, który korzystał ze zautomatyzowanego oprogramowania do odtwarzania i przesyłania strumieniowego tysięcy programów telewizyjnych i filmów dla subskrybentów.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPlaga oszustw „na blika” Następny artykuł ›Jak nie zostać słupem?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się