Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: video-top.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: video-top.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Dzisiaj otrzymaliśmy zgłoszenie od naszej czytelniczki i postanowiliśmy sprawdzić sklep video-top.pl
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: video-top.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po wpisaniu nazwy jakiegokolwiek produktu dostępnego w ofercie sklepu do porównywarki cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Sprzedawca

W sklepie wskazany jest sprzedawca, który zgodnie z CEIDG prowadzi gospodarstwo rolne, a jego przeważającym PKD jest „Uprawa rolna połączona z chowem i hodowlą zwierząt” Oczywiście gospodarstwo rolne może prowadzić sklep internetowy. Jednak połączenie w/w danych oraz brak kontaktu ze sklepem wskazuje, że ktoś po prostu używa dane przypadkowego przedsiębiorcy.

Regulamin

Przede wszystkim regulamin nie zawiera informacji na temat sprzedawcy. Powyższa informacja jest wymagana zarówno przez ustawę o prawach konsumenta, jak i ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia, które mogą zostać uznane za klauzule niedozwolone np.: „Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.”

Adres sklepu

Domena sklepu została zarejestrowana w dniu 4 stycznia 2018 r., co w połączeniu z innymi elementami dodatkowo podważa wiarygodność sklepu.


Płatność

Po uzupełnieniu formularza zamówienia dostępna jest płatność w formie przedpłaty na konto bankowe oraz gotówką podczas odbioru osobistego. Jednak z uwagi na dane przedsiębiorcy, które prawdopodobnie nie są prawdziwe należy uznać, że płatność przelewem jest zdecydowanie niewystarczającym sposobem zabezpieczenia transakcji.

Kontakt

Ze sklepem nie można się skontaktować telefonicznie ponieważ na stronie nie ma żadnego numeru telefonu. Ten element jest nie tylko podejrzany, ale i niezgodny z prawem tj. ustawą o prawach konsumenta, która wymaga od sprzedawcy podania numeru kontaktowego.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Co robić jeżeli sklep okaże się oszustwem?

Odpowiedź na powyższe pytanie znajdą Państwo w naszym artykule: Sklep mnie oszukał! Co robić


Komentarze

‹ Poprzedni artykułNajgorsze hasła w 2017 roku Następny artykuł ›Informowanie o cenie – plusy i minusy nowych przepisów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się