Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: sneakersshop.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: sneakersshop.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Tym razem zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie, którego mechanizm działania jest zbliżony do innego sklepu o którym informowaliśmy już wcześniej, a mianowicie: wallyshop.pl

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: sneakersshop.pl

Informację na temat sklepu sneakersshop.pl uzyskaliśmy z komentarzy do artykuł dotyczącego sklepu wallyshop.pl. W związku z powyższym postanowiliśmy przeprowadzić audyt tego sklepu. Co ciekawe sklep ten mieści się zaraz obok naszego biura!

Co wzbudza nasze podejrzenia?

Adres sklepu

W związku z tym, że nasze biuro mieści się zaraz obok Galerii Katowickiej mogliśmy bez problemu sprawdzić gdzie dokładnie mieści się sklep sneakersshop.pl. Problem w tam, że takiego sklepu w ogóle nie ma. Dlatego, chociaż sklep oferuje bezpieczną płatność przy odbiorze osobistym, to nie można jej zrealizować z prozaicznego powodu.

Ceny

Podobnie jak w wallyshop.pl, ceny markowych butów są dużo niższe niż w innych sklepach.

Regulamin

Dokument nie zawiera informacji wymaganych przez ustawę o prawach konsumenta m.in. dane identyfikujące sprzedawcę. Ponadto, sklep zawiera postanowienia które mogą zostać uznane za klauzule niedozwolone m.in. Nie są przyjmowane przesyłki odsyłane za pobraniem.

Płatność

W regulaminie sklepu dostępne są trzy formy płatności tj. przedpłata na konto bankowe, płatność przy odbiorze osobistym oraz płatność za pośrednictwem serwisu płatności. Jednak w chwili składania zamówienia, płatność ogranicza się do płatności na konto bankowe oraz do płatności przy odbiorze osobistym. Problem płatności przy odbiorze osobistym został wyjaśniony powyżej. W związku z powyższym, ograniczenie płatności wyłącznie do przedpłaty na konto bankowe należy uznać za podejrzaną cechę.

Opinie i domena

Opinie, które wyświetlają pod produktami, bardzo często są opatrzone datą wcześniejszą niż data rejestracji domeny tj. 8 października 2017 r.


Zobacz również: Uwaga! Podejrzany sklep wallyshop.pl

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPoczta Polska głównym dostawcą sklepów internetowych. Następny artykuł ›Paczkomaty pod kościołami? Nowa ofensywa InPostu

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się