Portal bezpiecznego e-biznesu

Poczta Polska głównym dostawcą sklepów internetowych.

 Poczta Polska głównym dostawcą sklepów internetowych.

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Jak wynika z badać ARC Rynek i Opinia - Poczta Polska pozostaje głównym partnerem logistycznym sklepów online, wyprzedzając DHL, DPD i InPost.
Poczta Polska głównym dostawcą sklepów internetowych.

Poczta Polska jest liderem pod względem dostawców towarów zakupionego w sklepach internetowych. Ponad połowa badanych (tj. 55%) sklepów wskazuje na usługi kurierskie i paczkowe Poczty Polskiej jako wybierane najczęściej przez ich klientów. Na kolejnych miejscach znajdują się firmy kurierskie DHL, DPD i InPost.

Należy podkreślić, że rośnie liczba sklepów obsługujących większą liczbę zamówień – na poziomie od 1 do 5 tys. miesięcznie. Natomiast spada udział sklepów wysyłających poniżej 100 paczek w miesiącu. W porównaniu z zeszłym rokiem, spada liczba zamówień o wartości nie przekraczającej 50 zł oraz w przedziale 501-1000 złotych. Klienci częściej dokonują w sklepach internetowych zakupów, za które płacą od 51 do 500 złotych.

Kilkaset najbardziej dynamicznych polskich firm e-commerce które przebadaliśmy to elita polskiego biznesu. Nie tylko generują one znakomite wzrosty obrotów, nie do pomyślenia w niektórych branżach, ale także dowodzą siły polskiego kapitału - niemal 100% takich podmiotów to firmy całkowicie polskie. Zauważyliśmy, że w zakresie dostawy zakupionych produktów klienci sklepów stawiają w pierwszej kolejności na Pocztę Polską. Warto też zauważyć, że e-sklepy, obsługiwane zwykle przez 2-9 pracowników wysyłają coraz mniej drobnych przesyłek (do 50 zł) oraz coraz częściej realizują w skali miesiąca wysyłkę ponad 1000 paczek - komentuje Marek Lekki, dyrektor zarządzający ARC Rynek i Opinia.

Badanie przeprowadził instytut ARC Rynek i Opinia. Objęło ono 315 firm z branży e-commerce z obrotami w ciągu ostatnich 2 lat poniżej 100 mln zł i z wykazanym zyskiem za ubiegły rok, jak również wzrostem obrotów r/r. Badanie zostało przeprowadzone techniką CATI i CAWI w okresie maj-wrzesień 2017.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNowy sposób oszustwa na OLX.pl Następny artykuł ›Ruszyła Tarcza Antykryzysowa 2.0 PFR dla firm

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się