Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: rtv-delta.com

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: rtv-delta.com

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: rtv-delta.com

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po umieszczeniu nazwy dowolnego produktu, dostępnego w ofercie sklepu, w porównywarce cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Sprzedawca

Regulamin jako sprzedawcę wskazuje przedsiębiorcę, który zawiesił działalność w 1 października 2017, a jej wznowienie jest oznaczone na dzień 1 kwietnia 2018 r.

Płatność

Po uzupełnieniu formularza zamówienia dostępne są dwie formy płatności tj. przedpłata na konto bankowe oraz płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności. Jednak po wybraniu opcji elektronicznych serwisów płatności jesteśmy proszeni o przesłanie potwierdzenia przelewu! To zdecydowanie podejrzana cecha, która powinna stanowić ostrzeżenie dla klientów sklepu.

Domena

Domena sklepu została zarejestrowana w dniu 15 marca 2018 r., co w powiązaniu z innymi w/w cechami należy uznać za podejrzane.


Kontakt

Po wybraniu numeru telefonu, który został podany na stronie internetowej sklepu, słyszymy informację że wszyscy konsultanci są zajęci. Tego rodzaju informacja jest co najmniej podejrzana z uwagi na krótki czas działania sklepu.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

[Aktualizacja - 30.03.2018 r.] Skontaktował się z nami przedsiębiorca wskazany jako sprzedawca w sklepie. Przedsiębiorca jednoznacznie podkreślił, że nigdy nie prowadził sklepu internetowego. Nigdy nie zajmował się sprzedażą produktów AGD i RTV, a sprawa została zgłoszona na policję.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułWyciek danych osobowych z TVP Następny artykuł ›UOKiK zaleca ostrożność w Black Friday

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się