Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: neo-net.net

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: neo-net.net

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Tym razem sprawdzamy neo-net.net o którym dowiedzieliśmy od naszych czytelników.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: neo-net.net

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po umieszczeniu nazw niektórych produktów w porównywarce cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Płatność

Po wypełnieniu formularza zamówienia dostępne są dwie formy płatności – przedpłata na konto bankowe oraz płatność za pośrednictwem przelewów internetowych. Jednak po wybraniu płatności elektronicznej nie przenosimy się na stronę banku, tylko na stronę sklepu gdzie jesteśmy proszeni o dokonanie przelewu na konto sklepu! Ta cecha powinna stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu.

Domena

Adres sklepu ma przede wszystkim wywołać skojarzenie z popularnym sklepem neonet.pl Dodatkowo domena została zarejestrowana 5 lutego 2018 r.


Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem i zadzwoniliśmy pod numer podany na stronie sklepu. Niestety połączenie nie mogło zostać zrealizowane ponieważ nie ma takiego numeru!

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCzy Nintendo łamie prawa konsumenta w Europie? Następny artykuł ›Usecrypt. Zalecamy ostrożność podczas …. komentowania

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się