Portal bezpiecznego e-biznesu

Czy Nintendo łamie prawa konsumenta w Europie?

 Czy Nintendo łamie prawa konsumenta w Europie?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Zdaniem norweskiej rady ds. praw konsumenckich – Nintendo łamie prawo, odmawiając zwrotu pieniędzy za przedpremierowe zakupy gier.
Czy Nintendo łamie prawa konsumenta w Europie?

W opinii rady postępowania firmy jest niezgodne z zasadami rynku Unii Europejskiej, jak i krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Wszystko przez regulamin sklepu internetowego!

Oskarżenie o łamanie praw konsumenta padło po przeprowadzeniu audytu sklepów z cyfrowymi kopiami gier. Z siedmiu największych platform elektronicznej dystrybucji eShop Nintendo został uznany za tę z najgorszymi praktykami. Z wyniku audytu wynika, że problemem jest regulamin sklepu, który informuje klientów o „ostatecznym charakterze sprzedaży”. Tym samym jeżeli gra zostaje zamówiona w ramach przedsprzedaży, klient kupując ją przed terminem, nie może się z tej transakcji wycofać nawet przed oficjalną premierą tytułu.

Nintendo ewidentnie uznaje wszystkie zakupy jako ostateczne. Nawiązując do prawa do odstąpienia przewidzianego w dyrektywie konsumenckiej, takie praktyki są nielegalne – podsumowała rada w oficjalnym komunikacie.

Rada odniosła się pozytywnie do platform Steam oraz Origin należące do Electronic Arts, które jak stwierdzono, w obu systemy są „adekwatne” do prawa konsumenckiego na terenie Europy. Warto jednak dodać, że rada skrytykowała cały rynek branży gier, twierdząc, że w większości przypadków nie można odzyskać pieniędzy po dacie premiery gry.

Klient płaci wysoką cenę za grę, o której jakości przekonuje się dopiero w dniu jej publikacji – a może się ona okazać produktem wadliwym lub niespełniającym oczekiwań.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułAplikacja uTorrent podatna na atak hakerów Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się