Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: gadajzdrow.eu

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: gadajzdrow.eu

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
O sklepie gadajzdrow.eu dowiedzieliśmy od naszego czytelnika, który poprosił o jego weryfikację.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: gadajzdrow.eu

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Dodatkowo model działania sklepu jest praktycznie taki sami jak sklepu wildent.pl Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Podobnie jak w sklepie las-rp.pl wszystkie produkty w sklepie są w promocji. Po wprowadzeniu cen w porównywarce cenowej, niektóre produkty są znaczenie droższe niż w innych sklepach internetowych inne natomiast dużo tańsze. Tego rodzaju różnice mogą budzić podejrzenie.

Regulamin

Na stronie sklepu w ogóle nie ma takiego dokumentu. Z innych zakładek na stronie „Polityka Prywatności” czy „Dostawa” nie dowiemy się kto jest sprzedawcą. Brak podstawowego dokumentu, który jest wymagany przez ustawę o prawach konsumenta oraz ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną jest zdecydowanie podejrzaną cechą.

Płatność

Sklep oferuje wyłącznie płatności za pośrednictwem karty kredytowej – w naszej ocenie jest to bezpieczna forma płatności z uwagi na usługę chargeback. Jednak model działania sklepu jest zbliżony do sklepów o którym już wcześniej informowaliśmy tj. olubin.pl oraz wildent.pl, a to w naszym odczuciu jest bardzo podejrzane.


Kontakt

Na stronie sklepu nie ma podanych jakichkolwiek danych kontaktowych. Kontakt jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem formularza kontaktowego. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta, sprzedawca prowadzący sklep internetowy musi podać na stronie sklepu numer telefonu oraz adres e-mail.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułWezwanie do zawarcia ugody – uwaga na nowe oszustwo! Następny artykuł ›Jak uniknąć blokady konta na Allegro?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się