Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: domowysprzet.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: domowysprzet.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Tym razem sprawdzamy sklep domowysprzet.pl Zgłoszenie na temat tego sklepu otrzymaliśmy od naszego czytelnika.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: domowysprzet.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po umieszczeniu nazw produktów dostępnych w ofercie sklepu w porównywarce cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Sprzedawca nie posiada sklepu internetowego!

W regulaminie sklepu podane są dane identyfikujące konkretnego przedsiębiorcę. Jednak po sprawdzeniu NIP-u w rejestrze pojawia się informację o przedsiębiorcy, którego głównym przedmiotem działalności jest działalność ubezpieczeniowa. Mało tego, skontaktowaliśmy się z przedsiębiorcą, którego dane zostały wskazane w regulaminie i okazało się, że nigdy nie prowadził sklepu internetowego.


Regulamin

Regulamin, choć poprawnie napisany, został skopiowany z innej strony internetowej, a dokładnie ze strony floch.pl. Świadczy o tym m.in następujące postanowienie w regulaminie: "9.5. Truffle Sp. z o.o. zobowiązuje się do rozpatrzenia każdej reklamacji w terminie do 14 dni, a gdyby to nie było możliwe, do poinformowania w tym okresie Klienta, kiedy reklamacja zostanie rozpatrzona."

Kontakt

Po wybraniu numeru telefonu, który został podany na stronie sklepu słyszymy informację o możliwości nagrania się na pocztę głosową.


Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: kupilem.eu Następny artykuł ›Czy konsumentowi przysługuje prawo do „rękojmi”? Odpowiedź cię zaskoczy

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się