Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: kupilem.eu

Otrzymujemy sporo zgłoszeń z prośbą o weryfikację legalności sklepów internetowych. Tym razem sprawdzamy sklep kupilem.eu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: kupilem.eu

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po umieszczeniu nazw produktów dostępnych w ofercie sklepu w porównywarce cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Płatność

Po uzupełnieniu formularza zamówienia dostępne są dwie formy płatności tj. przedpłata na konto bankowe oraz płatność za pobraniem. Jednak po wybraniu płatności za pobraniem nie mam możliwości złożenia zamówienia i zakończenia procesu zakupu towaru - pojawia się informacja, że moduł płatności nie został zainstalowany! Natomiast po wybraniu płatności na konto bankowe od razu pojawiają się dane do przelewu – tym samym sklep udostępnia wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe, a to zdecydowanie powinno stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu.

{REKLAMA}

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Po wybraniu numeru telefonu, który jest podany na stronie internetowej, słyszymy informację "Przepraszamy wybrany abonent jest w tej chwili niedostępny".

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułNowy wirus na Androida atakuje! Następny artykuł ›Dlaczego w ecommerce warto korzystać z platform marketplace?

Newsletter

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się