Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: bellsandroses.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: bellsandroses.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Informację o sklepie, a nawet sklepach, otrzymaliśmy od naszego czytelnika, który wskazał w/w sklep oraz kilka bliźniaczych stron.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: bellsandroses.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Wszystkie produkty w sklepie są objęte promocją, ta cecha może budzić poważne wątpliwości. Dodatkowo wszystkie produkty są w konkurencyjnych cenach – niezależnie od tego z jakiego materiału dana biżuteria jest wykonana tj. złoto, srebro itd.

Regulamin oraz sprzedawca

W sklepie w ogóle nie ma regulaminu, który jest wymagany zarówno przez ustawę o świadczeniu usług drogą elektronicznych, jak i ustawę o prawach konsumenta ponieważ gwarantuje klientowi podstawowe prawa. Z kolei z innego obowiązkowego dokumentu tj. polityki prywatności w ogóle nie wynika kto jest administratorem danych osobowych. Warto także dodać, że w zakładce dostawa, czas dostawy został określony w przedziale od 7 do 15 dni roboczych, tak długi czas realizacji zlecenia może wzbudzać podejrzenie co do oryginalności produktu.

Bliźniacze sklep z tą samą szatą graficzną

W sieci możemy znaleźć co najmniej 3 podobne sklepy do sklepu bellsandroses.pl, są to m.in. dnizbiotrue.pl, silawejherowo.pl oraz pracowniaciala.pl – wszystkie te sklepy oznaczyliśmy jako podejrzane.

Płatność

Sklep oferuje wyłącznie płatności za pośrednictwem karty kredytowej. Oczywiście tego rodzaju płatności jest bezpieczna z uwagi na opcję chargeback. Natomiast z doświadczenia wiemy, że po zakupie w sklepie, w którym nie mam informacji kto jest sprzedawcą, z karty może zostać pobrana większa kwota niż była podana w zamówieniu. Następnie po kilku dniach może zostać pobrana dodatkowa kwota i konieczna będzie blokady karty.


Kontakt

Kontakt ze sklepem jest możliwy wyłącznie za pośrednictwem formularza kontaktowego. To zdecydowanie podejrzana cecha. Tym bardziej, że ustawa o prawach konsumenta zobowiązuje przedsiębiorcę do podania danych kontaktowych tj. adres e-mail oraz numer telefonu.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułLuka w odpornym na ataki systemie Windows 10 S Następny artykuł ›Krajowy System e-Faktur (KSeF) w Polsce – rewolucja w fakturowaniu

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się