Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: mojepc.net

 Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: mojepc.net

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: mojepc.net

Na chwilę obecną nie są nam znane opinie klientów na temat zakupów w tym sklepie. Jednak sklep posiada cechy, które w naszej ocenie, mogą wzbudzać podejrzenie co do jego legalności.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Podejrzanie niskie ceny

W ofercie sklepu znajdują się głównie towary z działu RTV i AGD. Ceny produktów, w porównaniu z cenami tych samych produktów w innych sklepach internetowych są zdecydowanie zaniżone np. pralka AMICA AWB510L kosztuje w sklepie 599 zł, a w innym sklepach jest droższa o ok. 200 zł

Płatność

Sklep umożliwia zapłatę za towar w formie przedpłaty na konto bankowe oraz za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności. Jednak po wybraniu opcji szybkich przelewów klient jest proszony wpłatę na konto bankowe sprzedawcy! To zdecydowanie podejrzana cecha, która musi stanowić sygnał alarmowy dla klienta.

Sprzedawca

W regulaminie sklepu jako sprzedawca jest wskazana spółka RUSMEG TARG Sp. z o.o. Jednak w definicjach zawartych w regulaminie, oprócz w/w spółki jest wskazany także inny przedsiębiorca, a mianowicie osoba fizyczna tj. SPEED MARKET RUSLAN MARINOV! Tego rodzaju rozbieżność jest co najmniej podejrzana.


Opinie

Na stronie sklepu pojawiają się odesłania do serwisów CENEO oraz OPINEO jednak dotyczą one sklepu mojepc.pl, który jak wynika z naszych informacji, już nie istnieje.

Fake News Alert (Zagrożenia w sieci)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?


  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCzy kryzysowi na Morzu Azowskim towarzyszyły ataki hakerskie przeprowadzone przez Rosjan? Następny artykuł ›Usecrypt. Zalecamy ostrożność podczas …. komentowania

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się