Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: mediaekspert24.pl

 Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: mediaekspert24.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Na chwilę obecną nie są nam znane opinie dotychczasowych klientów. Jednak sklep posiada cechy, które w naszej ocenie należy uznać za co najmniej podejrzane.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: mediaekspert24.pl

Atrakcyjne ceny

W ofercie sklepu dostępne są głównie smartfony. Natomiast ceny produktów w sklepie, w porównaniu z cenami tych samych produktów w innych sklepach internetowych, są zdecydowanie zaniżone. To podstawowa cecha, która powinna wzbudzić czujność klienta tego sklepu, co do jego legalności.

Podszywanie się pod znaną markę

Sklep oczywiście podszywa się pod dobrze znany sklep mediaexpert (domena: mediaexpert.pl). Oprócz nazwy mediaekspert24.pl używa logotypu zbliżonego formą oraz kolorystyką do logotypu sklepu mediaexpert.

Sprzedawca

Przedsiębiorca prowadzący sklep jest zarejestrowany w Wielkiej Brytanii, a tym samym weryfikacja jego danych jest mało skuteczna. Warto jednak zwrócić uwagę, że chociaż oferta sklepu jest skierowana do polskiego konsumenta to z regulaminu sklepu wynika, że:

(§ 9 ust. 8) Prawem właściwym dla rozstrzygania wszelkich sporów powstałych na gruncie niniejszego Regulaminu jest prawo Wielkiej Brytanii.

Domena

Adres sklepu został zarejestrowany w dniu 14 grudnia 2018 r. Czas działania sklepu oraz w/w cechy z pewnością nie stanowią podstawy do uznania sklepu za bezpieczny. Co ciekawe, regulamin zaczął obowiązywać zgodnie (§ 9 ust. 3) – 8 grudnia 2018 r. , a więc dużo wcześniej niż została zarejestrowana domena sklepu.

Fake News Alert (Zagrożenia w sieci)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułStarsza kobieta podała oszustowi przez telefon hasło do konta bankowego Następny artykuł ›Paczkomaty pod kościołami? Nowa ofensywa InPostu

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się