Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: e-udanezakupy.pl

 Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: e-udanezakupy.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Coraz więcej osób zgłasza się do nas z prośbą o pomoc w związku z zakupami w sklepie e-udanezakupy.pl Główny problem to zatrzymanie towaru przez urząd celny!
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: e-udanezakupy.pl

Na temat sklepu wypowiadaliśmy się za pośrednictwem naszego profilu na wykop.pl. Tam właśnie dowiedzieliśmy się, że coraz większa liczba osób jest poszkodowanych przez sklep. W związku z coraz większą liczbą opinii na temat sklepu przedstawiamy cechy, które w naszej ocenie powinny stanowić sygnał alarmowy dla klienta sklepu.

Atrakcyjne ceny

Ceny markowych smartfonów są zdecydowanie zaniżone np. iPhone 7 32GB kosztuje 1699,99 zł czyli ponad 400 zł taniej niż w innych konkurencyjnych sklepach. Z opinii klientów wynika, że sprzęt prawdopodobnie jest sprowadzany z Chin. Dodatkowo z opinii wynika, że sprzęt dociera niekompletny lub jest zatrzymywana przez urząd celny.

Sposób płatności

W formularzu zamówienia sklep oferuje tylko płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. To zdecydowanie podejrzana cecha, która powinna stanowić sygnał alarmowy dla klienta. Oczywiście mamy na uwadze, że sprzedawca nie ma siedziby na terenie Polski, więc płatność gotówką przy odbiorze po prostu odpada. Jednak w takim przypadku sprzedawca powinien udostępnić płatności za pośrednictwem karty kredytowej, która zabezpiecza środki kupującego. Warto również dodać, że sklep w regulaminie informuje o możliwości zapłaty za pośrednictwem DotPay.pl lub PayU.pl


Brak polskiego adresu

Sklep podaje dane sprzedawcy wraz z adresem jego siedziby tj. Londyn. Natomiast w ogóle nie jest wskazany polski adres do zwrotu lub reklamacji w Polsce co w praktyce bardzo ogranicza skorzystanie z tych uprawnień. Co w naszej ocenie należy uznać za podejrzane, skoro oferta sklepu jest skierowana do polskiego klienta. Stanowi to także naruszenie ustawy o prawach konsumenta.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?


  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKoniec oszustw na „SMS Premium” w Orange Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się