Portal bezpiecznego e-biznesu

Zakupy online - jeszcze prostsze dzięki sztucznej inteligencji

 Zakupy online - jeszcze prostsze dzięki sztucznej inteligencji

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Praktyczne wykorzystanie nowej technologii jest obecnie główną zagwozdką w większości branż. Nie trzeba było długo czekać, aby Google znalazło ciekawe rozwiązanie pozwalające wykorzystać potencjał AI w sprzedaży internetowej. Być może narzędzie stworzone przez firmę niedługo stanie się standardem dla sklepów odzieżowych online.

Zakupy online - jeszcze prostsze dzięki sztucznej inteligencji

Google try on to robocza nazwa dla funkcji wprowadzonych w ostatnim czasie przez firmę Google. Opierają się one na sztucznej inteligencji i pozwalają osobom robiącym zakupy odzieżowe online na dokładniejsze zapoznanie się z produktem, który ich interesuje. Największą wadą zakupów internetowych jest niepewność co do jakości i wyglądu produktu „na żywo”, poza ekranem monitora. Problem ten jest w pewnym sensie istotny dla obu stron – sprzedawcy i kupującego. W końcu niezadowolony klient z dużą dozą prawdopodobieństwa zwróci zakupiony produkt, co wygeneruje koszty po stronie sprzedawcy. Nowe narzędzia proponowane i rozwijane przez Google mogą być lekarstwem na przedstawione problemy.

Umożliwiają one bowiem wygenerowanie grafiki, na której możemy zobaczyć interesujące nas ubrania na modelach o różnorodnych figurach i rozmiarach, a także we wszelakich, naturalnych pozach. Dzięki tej opcji możliwe będzie przedstawienie produktu w sposób lepiej oddający rzeczywistość, co zwiększy szanse na zakupy, z których klient będzie zadowolony. Póki co narzędzie to jest dostępne jedynie w przypadku niektórych sprzedawców i wyłącznie dla modeli damskich. Jest jednak pewne, że będzie ono rozwijane i upowszechniane. Podobnie zresztą jak druga z możliwości przedstawionych przez Google, która pozwala algorytmowi na sugerowanie nam innych, podobnych do interesujących nas produktów. Być może rozwój AI pozwoli na wyeliminowanie wszelkich negatywnych cech przypisywanych zakupom online.

Źródło zdjęcia: Image By freepik

Komentarze

‹ Poprzedni artykułRanking giełd kryptowalut – jak wyłonić z niego rozwiązanie dla siebie? Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się