Portal bezpiecznego e-biznesu

Wyciek danych z Outlook.com

 Wyciek danych z Outlook.com

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Microsoft informuje, że niektóre dane użytkowników usługi Outlook.com mogły dostać się w niepowołane ręce. Zdaniem firmy problem wycieku został rozwiązany, jednak użytkownikom zaleca się zmianę haseł do usługi.

Wyciek danych z Outlook.com

Microsoft rozesłał do niektórych użytkowników komunikaty, w których informuje o niebezpieczeństwie wycieku danych. Według firmy wyciek miał miejsce na przełomie stycznia oraz marca 2019 roku. W tym okresie hakerzy zdołali uzyskać dostęp do informacji dotyczącej części użytkowników, a wszystko to przez usługę wsparcia. Cyberprzestępcy otrzymali dostęp do kont w domenach outlook.com, hotmail.com i msn.com. Łupem padły adresy e-mail, tytuły wiadomości oraz nazwy folderów. Microsoft początkowo twierdził, że wgląd w treść oraz załączniki pozostał jednak bezpieczny.

Rzecznik Microsoftu w związku ze sprawą oświadczył:


W naszym powiadomieniu wysłanym do większości poszkodowanych osób twierdziliśmy, że przestępcy nie uzyskali nieautoryzowanego dostępu do treści e-maili lub załączników. Niewielka grupa (6 procent oryginalnej, wcześniej okrojonej grupy użytkowników) została powiadomiona o tym, że włamywacze mogli mieć nieuprawniony dostęp do treści e-maili na ich kontach oraz otrzymała dodatkowe wskazówki i wsparcie.

Informacje pozyskane przez hakerów mogą im posłużyć do przesyłania zaatakowanym kontom spamu, a także do akcji phishingowych. Konto pomocy technicznej, które stało się źródłem tych wycieków zostało już zdezaktywowane.

Należy oczekiwać, że wkrótce Microsoft dostarczy więcej danych odnośnie tego ataku. Nie ma pewności co do tego, czy firma szczerze poinformowała o wszystkich szczegółach wycieku. Początkowe doniesienia wskazywały na to, że treści wiadomości są bezpieczne, jednak okazało się, że hakerzy przynajmniej częściowo mieli do nich dostęp.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPolska nowym członkiem międzynarodowej grupy J-CAT Następny artykuł ›Jak uniknąć blokady konta na Allegro?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się