Portal bezpiecznego e-biznesu

Wiadomość od InPost z potwierdzeniem dostawy? Uważajcie!

 Wiadomość od InPost z potwierdzeniem dostawy? Uważajcie!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
InPost wysyła SMSy z linkiem, gdzie musisz potwierdzić dostawę, podając dane do karty płatniczej? Możesz mieć pewność, że jest to oszustwo!
Wiadomość od InPost z potwierdzeniem dostawy? Uważajcie!

Tym razem przestępcy się postarali. To znane oszustwo na OLX, gdzie rzekomy klient informuje o kupnie produktu. Otrzymana fałszywa wiadomość wyświetla się pod prawdziwymi SMSami od firmy kurierskiej. Dlatego też w łatwy sposób możemy zostać oszukani, uważając, że to prawdziwa wiadomość od InPostu. Wiadomość informuje o czekającej dostawie, należy ją potwierdzić. Jeżeli podasz swoje dane do karty płatniczej, możesz stracić wszystkie oszczędności z konta bankowego!

Sprytni Ci oszuści!

Wiadomość SMS otrzymał Kamil, który na platformie OLX wystawił do sprzedaży ekspres do kawy. Po kilku godzinach otrzymał link do odebrania płatności.

SMS pojawił się pod konwersacją z InPostem, dlatego na początku nie zorientowałem się, że może być to oszustwo - tłumaczy mężczyzna. Dopiero, gdy zauważył, że musi podać na stronie dane do karty płatniczej, zrezygnował i odezwał się do CyberRescue.

O oszustwie na OLX zrobiło się głośno, dlatego też oszuści będą poszukiwali nowych sposobów, by wyłudzić pieniądze - mówi Łukasz Karolak z CyberRescue.

Sprzedaję na OLX, jak się zabezpieczyć?

Jeżeli sprzedajemy coś na takich platformach jak OLX czy Allegro Lokalnie, zawsze decydujmy się na sprzedaż w bezpośrednim kontakcie z kupującym lub bezpieczną transakcję za pośrednictwem tych serwisów - tłumaczy Łukasz Karolak z CyberRescue.

Zapamiętaj, gdy otrzymasz wiadomość z informacją o konieczności podania danych, aby odebrać zapłatę, możesz spodziewać się, że jest to oszustwo.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułOdłączą Ci energię elektryczną? To oszustwo! Następny artykuł ›Urząd Skarbowy straszy Cię Sądem?

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się