Portal bezpiecznego e-biznesu

Uwaga! Możesz stracić 24.50 EUR co 2 tygodnie!

 Uwaga! Możesz stracić 24.50 EUR co 2 tygodnie!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Jak w łatwy sposób oddać oszustom 100 zł? Wystarczy potwierdzić dane osobowe oraz podać dane do karty płatniczej. Pojawiło się nowe oszustwo! Uwaga!

Uwaga! Możesz stracić 24.50 EUR co 2 tygodnie!

Tym razem otrzymujemy wiadomość e-mail z informacją o konieczności weryfikacji danych do konkretnego dnia, aby otrzymać przesyłkę. Klikając w umieszczony przycisk z wiadomości “potwierdź”, zostajemy przeniesieni do strony, gdzie musimy podać swoje dane osobowe, kontaktowe oraz dane do karty płatniczej. W ten sposób aktywujemy płatną subskrypcję w wysokości 24.50 EUR co 2 tygodnie.

Oni znali moje imię i nazwisko!

E-maila otrzymała również Kasia. Przestraszyła się, ponieważ w wiadomości znajdowało się jej imię i nazwisko.

W ostatnich dniach nic nie zamawiałam, dlatego zapaliła mi się czerwona lampka. Wysłałam wiadomość do CyberRescue i dowiedziałam się o płatnej subskrypcji - tłumaczy kobieta

Z konta znikają mi pieniądze, co zrobić?!

Jeśli myślisz o zastrzeżeniu karty w banku, to dobry trop ale przedtem koniecznie ustaw limity na transakcje internetowe na 0 zł. Dzięki temu z rachunku nie będą pobierane środki po zastrzeżeniu karty - mówi Karolina Wrońska z CyberRescie.

Jeśli z Twojego konta zostały skradzione środki, nieuniknionym będzie kontakt z podmiotem, który je pobrał w celu anulowania opłat cyklicznych.

Zapamiętaj! Jeżeli otrzymujesz podejrzane wiadomości, w których nieznany nadawca prosi o podanie danych osobowych czy karty płatniczej, jest to prawdopodobnie oszustwo. Zawsze takie wiadomości oznaczaj jako SPAM.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułDzisiaj odłączą Ci prąd! Następny artykuł ›Bonus 900 zł od Santandera?

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się