Portal bezpiecznego e-biznesu

Ustawa o opakowaniach pułapką dla polskiego e-sklepu!?

 Ustawa o opakowaniach pułapką dla polskiego e-sklepu!?

Od początku nowego roku w Niemczech zacznie obowiązywać nowa ustawa o opakowaniach (VerpackG). Nowe prawo zobowiązuje przedsiębiorców handlujących na terenie Niemiec do rejestracji swojej działalności w rejestrze opakowań. Brak zgłoszeń może oznaczać poważne konsekwencje finansowe!

Ustawa o opakowaniach pułapką dla polskiego e-sklepu!?

Dlaczego nowa ustawa może być niebezpieczna dla polskich e-sklepów?

Po pierwsze, zostało mało czasu. Przedsiębiorcy, głównie sprzedawcy internetowi, aby móc rozpowszechniać swoje artykuły w pudełkach, folii lub kopertach bąbelkowych na terenie Niemiec – muszą zarejestrować swoją działalność w oficjalnym rejestrze opakowań. Na to, by zrobić to bezpłatnie, przedsiębiorcom zostało dwa i pół miesiąca.

Po drugie, świadomość nowego prawa. Kto słyszał o nowej ustawie o opakowaniach? Prawdopodobnie nikt. E-sklepy, bardzo często nie zdają sobie sprawy z nowych regulacji prawnych w kraju w którym mają siedzibą, a co dopiero w krajach sąsiadujących. Natomiast tego rodzaju nieświadomość z pewnością wykorzystają np. kancelarie reprezentujące konkurencję, które wyszukując przedsiębiorców niespełniających wymogów prawnych, będą wysyłać monity.

Z informacji podanych przez Bankier.pl wynika, że z ponad 23 tys. sklepów internetowych działających w Polsce, tylko 7% generuje przychody ze sprzedaży za granicę. Ich główni klienci – 25% – to Niemcy. Na kolejnych miejscach są Brytyjczycy i Francuzi. 38% właścicieli polskich e-sklepów planuje w przyszłości rozszerzyć swoją działalność poza granice naszego kraju.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPełnomocnik z urzędu dla strony w postępowaniu cywilnym Następny artykuł ›Facebook pobrał od użytkowników 1,5 mln kontaktów bez zgody

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się