Portal bezpiecznego e-biznesu

Usecrypt. Zalecamy ostrożność podczas …. komentowania

 Usecrypt. Zalecamy ostrożność podczas …. komentowania

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Dziwne rzeczy ostatnio się dzieją w związku z komunikatorem Usecrypt. Na Legalniewsieci.pl nie publikujemy treści stricte związanych z analizą oprogramowania – bo się na tym nie znamy. Jednak Ci, którzy się na tym znają i publikują, otrzymali właśnie informację, że działają w zorganizowanej grupie przestępczej!?
Usecrypt. Zalecamy ostrożność podczas …. komentowania

Komentarze i małe pstryczki w nos…

Niebezpiecznik.pl oraz Zaufanatrzeciastrona.pl to portale specjalistyczne. Tworzą je ludzie, którzy często i chętnie wspierali nas, mało obeznanych w kwestiach technicznych, w zakresie podejrzanych sklepów. W/w serwisy to kopalnia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i prywatności w sieci. Oczywiście serwisy te mają ogromne zasięgi, o których marzą reklamodawcy. Jednak reklama czy artykuł sponsorowany na łamach tych serwisów, różni się od innych reklam w serwisach internetowych. Dlaczego? Ponieważ oprócz tego, że tego rodzaju reklama stanowi świetną promocją, to jednocześnie stanowi gwarancję, że promowany (reklamowany) produkt jest rzetelny i naprawdę sprawdzony. Redakcje obu portali, jestem o tym w 100% przekonany, nie pozwolą sobie na promocję niesprawdzonych technologii, a każdy produkt przed rekomendacją jest weryfikowany. Z tego co zauważyłem, reklama czy nawet artykuł na temat Usecrypta nigdy nie pojawiła się na łamach w/w serwisów. Jak informuje Niebezpiecznik, współpraca reklamowa z komunikatorem została odrzucona. Z tego rodzaju decyzją nie potrafił się pogodzić właściciel oprogramowania.

O co chodzi z Usecrypt?

Z reklam oprogramowania, których ostatnio jest sporo np. na YouTubie, dowiedziałem się o komunikatorze, który jest niemal „bunkrem” i którego nikt nie potrafią zhakować nawet w Izraelu. Program ma certyfikat bezpieczeństwa, a spółka będąca właścicielem komunikatora za chwilę będzie jednorożcem wartym duże pieniądze.


Informacje, które słyszałem w spocie promocyjnym kłóciły się często gęsto z informacjami, które trafiały do mnie mimochodem z różnych kanałach. Na przykład niedawno dowiedziałem się, że „student 2 roku napisał, że stworzył łamacz PIN-ów (obu) do Usecrypt Messenger”.

Oświadczenia „zorganizowanej grupy przestępczej”

Dzisiaj miałem okazję zapoznać się z oświadczeniem Niebezpiecznik.pl oraz Zaufanatrzeciastrona.pl z którym możemy się dowiedzieć, że działają w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Zgodnie z informacją przekazaną przez Puls Biznesu, to spółka V440 S.A. wcześniej znana też jako Usecrypt S.A. oraz Cryptomind złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby, zarządzające w/w serwisami. Z zawiadomienia wynika, że w/w serwisy miały szkalować i podważać wiarygodność różnych firm oraz domagać się wysokich gratyfikacji finansowych w zamian za odstąpienie od swych działań.

O ile w kwestiach technicznych nie jesteśmy mocni, to w kwestiach prawnych mamy już więcej do powiedzenia. Tym samym należy jednoznacznie podkreślić, iż złożenie zawiadomienia w którym sugeruje się działanie w zorganizowanej grupie przestępczej w przypadku w/w serwisów nie należy uznać za nieporozumienie, a wręcz akt szaleństwa – jednak ocenę zawiadomienia pozostawiamy prokuraturze, która w przypadku niepotwierdzenia się jakichkolwiek zarzutów powinna od razu zareagować w sposób zdecydowany poprzez zarzut składania fałszywego zawiadomienia (art. 238 kk).

Warto jednak dodać, iż zgodnie z logiką zawiadamiających, serwisy które specjalizują się w analizie bezpieczeństwa oraz prywatności nie powinny tego robić nigdy na niekorzyść właścicieli oprogramowania, a krytyka powinna się ograniczać do schowania swoich przemyśleń do szuflady, a z pewnością do nie publikacji artykułu w serwisie.

Oczywiście w pełni wspieram Niebezpiecznik.pl, Zaufanatrzeciastrona.pl oraz Informatykzakladowy.pl i liczę na szybkie i zdecydowanie podjęcie kroków prawnych wobec osób szkalujących ich dobre imię i renomę!

Komentarze

‹ Poprzedni artykułmBank ostrzega przed oszustami zachęcającymi do kryptowalut Następny artykuł ›Serwisy ceneo.pl oraz opineo.pl zmienią zasady prezentowania negatywnych ocen

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się