Portal bezpiecznego e-biznesu

Upadła giełda Bitmarket.pl. Co z jej klientami?

 Upadła giełda Bitmarket.pl. Co z jej klientami?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Bitmarket.pl, była jedną z najstarszych polskich giełd kryptowalutowych. Powodem, zakończenie działalności giełdy jest utrata płynności.
Upadła giełda Bitmarket.pl. Co z jej klientami?

Poniżej komunikat, który pojawił się na stronie giełdy:

Szanowni Użytkownicy, Z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, Serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach – komunikat tej treści został zamieszczony na stronie Bitmarket.pl, jednej z najstarszych polskich giełd kryptowalutowych, założonej w 2014 r.

Jak informuje "Puls Biznesu" z giełdy BitMarket zniknęły środki klientów o równowartości 2300 bitcoinów. W przeliczeniu na PLN straty oszacować można więc nawet na 113 mln zł. Z ustaleń gazety wynika, że konto na platformie miało ok. 60 000 użytkowników, z czego w ostatnich miesiącach aktywnych było ok. 5000. Z kolei utworzona na Facebooku grupa „Bitmarket poszkodowani” liczy już ponad 1800 osób.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSztuczna inteligencja pomoże Instagramowi w walce z hejtem Następny artykuł ›Jak Instagram troluje polskie firmy?!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się